Skip to main content

Dla Kibiców LKS Orlęta Cielądz

Pomagać należy w taki sposób,
W jaki sami oczekujemy pomocy

Ludowy Związek Sportowy Cielądz powstał w roku 1950, za sprawą Stefana Paterki, przewodniczącego Zrzeszenia LZS w Cielądzu  i Jana Sobczyka, ówczesnego komendanta MO stacjonującego w Cielądzu. Do 1984 roku, klub startował w rozgrywkach piłkarskich pod nazwą LZS Cielądz. W 1984 na zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym padła propozycja aby drużynie występującej w rozgrywkach Skierniewickiej Klasy B nadać nazwę Orlęta. Nazwa Stowarzyszenia Ludowy Związek Sportowy Orlęta Cielądz, utrzymywała się, aż do 20 marca 2003 roku. Wówczas prawo polskie zobligowało wszystkie nieformalne stowarzyszenia do rejestracji albo w KRS albo w Starostwach Powiatowych. Członkowie Stowarzyszenia wybrali tę drugą opcję i w dniu 20.03.2003, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Ludowy Klub Sportowy Orlęta Cielądz” zostało wpisane do ewidencji Klubów Sportowych (nie prowadzących działalności gospodarczej) Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej. LKS Orlęta Cielądz widnieje pod numerem I/6. NIP: 8351507160, REGON: 750798916. W czasie rejestracji przedstawiciele Stowarzyszenia zmienili nazwę z LZS na LKS. Na zebraniu założycielskim obecnych było 33 członków klubu. W skład komitetu założycielskiego weszli: Śp. Kwapisz Adam, Siudziński Leszek, Grochowalski Wiesław, Kowalczyk Wiesław i Pytka Janusz.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ POMÓC?

DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

Najpopularniejszym sposobem wspierania stowarzyszeń, jest oczywiście pomoc finansowa. Darowizny w LKS Orlęta Cielądz stanowią ponad 40% wszystkich środków, którymi dysponuje klub. Każda złotówka, nie tylko pozwala utrzymać wypracowany poziom, ale przede wszystkim pomaga rozwijać się Orlętom. Darowiznę można przekazać na konto w BS Biała Rawska. Nr Konta: 22 9291 0001 0067 0203 2000 0020. Pamiętaj aby w tytule wpisać: Darowizna na cele statutowe.

ZAKUP NIEZBĘDNYCH ŚRODKÓW

Możesz również wspierać nas poprzez drobne zakupy na rzecz Orląt. Nie musisz wydawać ogromnych kwot, aby zostać docenionym. Wystarczy, że kupisz: sztuczny lód w sprayu na kontuzje lub inne środki medyczne, wiadro białej farby do malowania linii, piłkę treningową lub meczową albo inny sprzęt sportowy. Skontaktuj się z nami, żeby się dowiedzieć czego w danym momencie najbardziej nam potrzeba.

MALOWANIE LINII NA BOISKU

Jednym z najbardziej czasochłonnych zadań jest szykowanie boiska na mecz. W każdą sobotę, dwie osoby poświęcają czas na malowanie linii czy posprzątanie szatni. Jeżeli czujesz się związany z Orlętami i chcesz pomóc, zapraszamy do współpracy w przygotowaniu boiska. W ciągu roku na samo malowanie linii trzeba poświęcić prawie 100 godzin. Dlatego tak bardzo potrzebujemy pomocy w tym zakresie.

PRZYGOTOWANIE ZDJĘĆ NA STRONĘ

Masz trochę czasu w domu i nudzisz się w jesienno-zimowe wieczory? Nasze archiwum klubowe zawiera kilka tysięcy zdjęć, które przed opublikowaniem na stronie wymagają poprawy. Nie musisz poprawiać wszystkich, wystarczy że przygotujesz zdjęcia z jednego lub dwóch archiwalnych spotkań, w ten sposób oszczędzisz administratorowi nawet do dwóch godzin pracy.

NAGRYWANIE MECZÓW ORLĄT

Jeżeli żadna z wcześniejszych opcji nie przypadła Ci do gustu. Zawsze możesz spróbować sił w kinomatografii. Zabierz telefon na mecz Orląt, nagraj film z meczu i przy pomocy jednego z wielu darmowych programów przygotuj skrót do wrzucenia na kanale Orląt na YouTube. Każde nagranie przyczynia się do promowania LKS Orlęta Cielądz nie tylko w sieci.

POSZUKIWANIE DARCZYŃCÓW

Porozmawiaj, ze znajomymi lub rodziną, spróbuj ich przekonać, że warto pomagać Orlętom. Tobie będzie łatwiej przekonać rodziców, rodzeństwo, kolegów, sąsiadów albo znajomego, który prowadzi firmę, żeby przekazali darowiznę na cele statutowe klubu. Kwota nie musi być wygórowana, łatwiej jest bowiem przekonać 100 osób żeby wpłacili po 100 złotych, niż jedną aby przekazała 10 000.

ZACHĘCAJ MŁODZIEŻ I DZIECI DO GRY

Podstawą rozwoju LKS Orlęta Cielądz, są młodzież i dzieci chętne do trenowania i grania w piłkę. Porozmawiaj z młodzieżą, ze swojego otoczenia, lub z rodzicami. Zachęcaj ich aby podjęli treningi piłkarskie w LKS Orlęta Cielądz. Niech dołączą przede wszystkim dla własnego zdrowia, towarzystwa rówieśników i dobrej zabawy. Nie każdy w przyszłości musi grać w piłkę, ale dobrze żeby każdy był zdrowy.

KIBICUJ NAJMŁODSZYM W CZASIE MECZÓW

Dla dzieci, każdy mecz to "mały koniec świata", chcą wygrać, chcą pokazać najbliższym, że potrafią, ale przede wszystkim pragną być docenione za wysiłek jaki wkładają w to co robią. Postaraj się raz w miesiącu odwiedzić trybuny, w czasie meczu drużyn dziecięcych lub młodzieżowych. Możesz nie tylko miło spędzić czas, ale też sprawić wiele radości naszym dzielnym Orlikom.

POMAGAJ W ORGANIZOWANIU

W LKS Orlęta Cielądz, działa już 5 grup dziecięcych i młodzieżowych. Dla nich organizujemy turnieje i spotkania integracyjne. Wymaga to sporego nakładu pracy i środków. Jeżeli chcesz pomóc w organizowaniu turnieju, grilla lub zabawy, lub sam masz pomysł i chciałbyś coś zorganizować - skontaktuj się z nami żeby omówić szczegóły.

PROMUJ ORLĘTA W INTERNECIE

Większa popularność w internecie, przekłada się na większą rozpoznawalność i zaufanie społeczne. Udostępniając i lajkując posty Orląt w mediach społecznościowych, przyczyniasz się do rozwoju LKS Orlęta Cielądz. Kliknięcie obejrzenie filmiku czy dodanie komentarza, nie zajmuje dużo czasu. Jest to najprostszy ze sposobów w jaki możesz wspierać LKS Orlęta Cielądz.

ZARZĄD LKS ORLĘTA CIELĄDZ

Kamil Pytka LKS Orlęta Cielądz

Kamil Pytka
PREZES

Konrad Czarnecki LKS Orlęta Cielądz

Konrad Czarnecki
WICEPREZES

Michał Ziarkowski LKS Orlęta Cielądz

Michał Ziarkowski
DYR. SPORTOWY

Janusz Pytka LKS Orlęta Cielądz

Janusz Pytka
SEKRETARZ

Piotr Ozimek LKS Orlęta Cielądz

Piotr Ozimek
SKARBNIK