Skip to main content
{headtag:customtag}{/headtag}

Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej im. Adama Kwapisza

TURNIEJ

Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej o Puchar im. Adama Kwapisza, to flagowy projekt LKS Orlęta Cielądz, mający na celu upamiętnienie pracy jednego z najbardziej zasłużonych działaczy w historii klubu. Pierwsza edycja turnieju odbędzie się w dniach 14/15 sierpnia na boisku OSiR w Cielądzu. Udział w turnieju wezmą chłopcy urodzeni w latach 2012-2014. Łącznie do turnieju zostało zgłoszonych 12 zespołów, w tym dwa reprezentujące gospodarzy.

W trakcie Turnieju drużyny uczestniczące rozegrają mecze w systemie każdy z każdym. Łącznie rozegranych zostanie SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ, dwudziestominutowych spotkań. Każdy zespół może zgłosić 14 zawodników, razem z trenerami udział w turnieju weźmie więc 180 osób.

Każdy uczestnik Turnieju o Puchar Adasia, zostanie nagrodzony. Organizatorzy przygotowali dwanaście pucharów. Dodatkowo każdy uczestnik może liczyć na złoty medal za udział - łącznie 180 medali. Ponad to nagrody indywidualne dla 15 zawodników - w formie statuetek i nagród rzeczowych od sponsorów.

ADAM KWAPISZ

Adam Kwapisz

DZIAŁALNOŚĆ

Pan Adam Kwapisz działał w Orlętach 30 lat, od 1980 do 2010 roku. W tym czasie pełnił wiele funkcji: skarbnika, sekretarza czy wiceprezesa. Do roku 2003, kiedy to Orlęta założyły Stowarzyszenie, Pan Adam pełnił również funkcję księgowego, trenera-opiekuna wszystkich drużyn klubowych oraz kierownika.

Pan Adam był człowiekiem skrupulatnym, z okresu jego działalności jako kierownik zachowało się wiele materiałów opisujących początki piłki nożnej w Cielądzu. To dzięki dokumentom, które przetrzymywał przez te wszystkie lata, oraz jego zapiskom, w których notował wyniki i składy z poszczególnych meczy. Możliwe jest odtworzenie tak wielu informacji i statystyk dotyczących LKS Orlęta Cielądz.

Prowadząc drużynę Młodzików w latach 90-tych XX wieku, Pan Adama zbudował fundament pod późniejsze sukcesy, kiedy Ci sami zawodnicy świętowali historyczny awans do IV ligi. Opisanie wszystkich zasług Pana Adama w zakresie działalności społecznej na terenie gminy Cielądz, byłoby niezwykle trudne. Najważniejsze, że praca śp. Adama Kwapisza nie poszła na marne, a klub w którym działał trzy dekady, prężnie się rozwija. 

SPONSORZY TURNIEJU

ORGANIZACJA TURNIEJU

 1. Turniej piłki nożnej dla rocznika 2012/2013
 2. Turniej odbędzie się w dniach 14/15 sierpnia
 3. Udział w turnieju jest bezpłatny
 4. W turnieju może wziąć udział 12 drużyn
 5. Maksymalna liczba zawodników w drużynie - 14 + trener
 6. System rozgrywek każdy z każdym, 20 minut mecz.
 7. Mecze rozgrywane na 3 boiskach - 3 licencjonowanych sędziów    
 8. Przerwa na posiłek dla wszystkich zespołów
 9. Opieka medyczna w trakcie zawodów

NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW

 1. Puchary za miejsca 1-4
 2. Puchary za udział, dla pozostałych drużyn
 3. Medale za miejsca 1-4 (60 medali)
 4. Medale za udział, dla pozostałych drużyn (120 medali)
 5. Indywidualne statuetki dla najlepszego piłkarza drużyny
 6. Statuetka dla najlepszego: strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju
 7. Paczki ze słodyczami dla wszystkich drużyn (min 12)
 8. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników

FUNDATORZY NAGRÓD

UCZESTNICY TURNIEJU

Herb Orlęta Cielądz
Orlęta Cielądz
Herb LKS Lubochnia
LKS Lubochnia
Herb Akademii Piłkarskiej Sadkowice
AP Sadkowice
Herb Białki Biała Rawska
Białka Biała Rawska
Herb IKS Inowłódz
IKS Inowłódz
Herb IKS Inowłódz
Orlik Ujazd

ATRAKCJE TURNIEJU

WKRÓTCE