Na mecz do Wysokienic jechaliśmy w dobrych nastrojach, bezsprzecznie wierząc w zwycięstwo Orląt. Gospodarze na ten mecz ściągnęli wszystkich zawodników, nawet kontuzjowanych.

Orlęta spotkanie z Juvenią rozpoczęły w następującym składzie: Bramkarz: Patryk Woźniak; Obrona: Adam Socha, Dariusz Gałka, Patryk Prokopczyk, Kacper Kozłowski (33' Mikołaj Wąsiewicz) ; Pomoc: Daniel Skoneczny, Adrian Woźniak, Radosław Nowacki, Rafał Głębocki, Michał Żatkiewicz (80' Jakub Zaręba); Napastnik: Mateusz Dzikowski; Rezerwowi: Mikołaj Wąsiewicz, Maciej Kielan, Jakub Zaręba, Paweł Kurek.

Już pierwsze minuty meczu, pokazały że nie będzie to spotkanie łatwe. Kilka puszczonych akcji ze spalonego dla gospodarzy, twarda gra Juvenii bez konsekwencji w postaci wolnego i oczywiście odgwizdywanie przewinień za każde wejście naszego piłkarza. Bramkę tracimy w 9’ po rzucie karnym odgwizdanym za „klękanie” w szesnastce. Czarę goryczy przelało zagranie zawodnika Juvenii z 30’. Po ostrym wejściu nakładka, boisko ze spuchniętą nogą musiał opuścić Kacper Kozłowski, który do gry już nie wrócił, udał się natomiast do szpitala. Sędzia liniowy stojący dziesięć metrów od całej sytuacji przewinienia nie widział. Efektem takiej pobłażliwość, była coraz bardziej ostra gra przeciwników i niechęć do ostrych starć ze strony Orląt. Do przerwy Juvenia Wysokienice 1:0 Orlęta Cielądz.

Po przerwie Juvenia wykorzystała zarówno nasze błędy jak i prezenty od sędziego liniowego. Najpierw w 63’ a później w 82’ napastnik gospodarzy zdobył bramki z ewidentnego spalonego. Wcześniej jednak bo w 79’ popełniamy błąd i Juvenia podwyższa wynik na 3:0. Udaje nam się odpowiedzieć za sprawą Mateusza Skonecznego w 81’. W doliczonym czasie gry Rafał Głębocki zdobywa bramkę na 4:2. Nie ma już czasu na odrobienie strat, na domiar złego chwilę przed  końcem, obrońca Orląt popełnia błąd, co wykorzystuje napastnik Juvenii ustalając tym samym wynik spotkania na 5:2.

Juvenia nie grała lepiej w tym meczu, ale była o wiele bardziej konsekwentna od naszego zespołu. Można mieć pretensje do sędziego, ale ważniejsze jest aby nie popełniać głupich błędów, które kosztują utratę bramki. Orlęta nadal pozostają na szóstym miejscu w lidze i wszystko wskazuje na to, że na tym miejscu zakończymy ten sezon.

Related Articles
Odwrócone losy spotkania z Juvenią!

Pierwszy mecz ligowy w tym sezonie Orlętom przyszło grać na wyjeździe w Wysokienicach. Juvenia to wymagający przeciwnik, który od kilku sezonów nam nie leży, mecze pomiędzy naszymi zespołami...

Wymęczone zwycięstwo z Juvenią!

Z wiosennymi kolejkami, jest ten problem, że nigdy nie wiadomo, kiedy zacząć, żeby zima „piłkarzy nie zaskoczyła”, niestety takie są uroki rundy wiosennej w niższych ligach. Nie ma co ukrawać,...

2018.03.24 Orlęta Cielądz 3:2 Juvenia Wysokienice

Juvenia Wyoskienice jest jedną z tych drużyn, których mecze z Orlętami zawsze stoją na wysokim poziomie. Nie inaczej było 24 marca 2018 roku. Zwycięstwo w pierwszym meczu rundy rewanżowej mogło mieć...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 30 73
2. Olimpia Chąśno 30 65
3. GLKS Wołucza 30 61
4. Olimpia Jeżów 30 58
5. Jutrzenka Drzewce 30 57
6. Orlęta Cielądz 30 50
7. Juvenia Wysokienice 30 44
8. Pogoń Godzianów 30 43
9. Macovia Maków 30 41
10. Pogoń Bełchów 30 40
11. Zryw Wygoda 30 33
12. Olympic Słupia 30 33
13. Widok Skierniewice 30 32
14. Victoria Bielawy 30 25
15. Vagat Domaniewice 30 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 30 17