Pierwsza kolejka rundy wiosennej, już za nami. Orlęta podejmowały Jutrzenkę Drzewce, przeciwnika trudnego w każdym aspekcie gry. W walce o mistrzostwo ligi, każdy mecz jest niezwykle ważny.

Zwycięstwo w pierwszej kolejce z tak trudnym rywalem, było warte więcej niż 3 punkty. Orlęta mecz rozpoczęły w następującym składzie: Bramkarz: Patryk Woźniak Obrona: Patryk Prokopczyk (64’ Radosław Nowacki), Dariusz Gałka, Karol Gwiazdowicz, Adam Socha; Pomoc: Daniel Skoneczny, Rafał Głębocki, Emil Zając, Marcin Ciesielski, Michał Żatkiewicz (75’ Mateusz Skoneczny); Napastnik: Mateusz Dzikowski (90+ Kacper Kozłowski): Rezerwowi: Radosław Nowacki, Dominik Czerwiński, Paweł Kurek, Mateusz Skoneczny, Kacper Kozłowski.

Jutrzenka osłabiona brakiem kilku kontuzjowanych zawodników, nastawiła się na grę z kontry. Orlęta miały bardzo dużo miejsca do przygotowywania ataku pozycyjnego. Pierwsza połowa, zdecydowanie pod dyktando Orląt. Przewaga naszego zespołu w grze była bardzo widoczna. Karol Gwiazdowicz i Darek Gałka, ustawiali się blisko linii środka boiska, kilkukrotnie łapiąc na spalonego, najlepszego napastnika ligi Cezarego Dominiaka. Orlęta nie miały problemu z wygrywaniem piłki w środku boiska, a to głównie za sprawą Emila Zająca i Marcina Ciesielskiego. Pierwszą okazję do zdobycia bramki mamy w 8’. Piłka po uderzeniu Patryka Prokopczyka, z 30 metra, zmierzała w okienko bramki gości, ale golkiper Jutrzenki  czubkami palców sięgnął futbolówkę, która trafiła w poprzeczkę. Przez kolejne półgodziny Orlęta tworzyły akcie oskrzydlające, niestety nie przynosiło to zamierzonego efektu. W 36’ Jutrzenka wykorzystuje okazję do zdobycia bramki, zadając nam mocny cios. Zabrakło koncentracji i najgorszy z możliwych scenariuszy zaczął się realizować. Goście po zdobyciu bramki, cofnęli się jeszcze bardziej do obrony i zaczęli grać ostrzej, pojawiły się faule taktyczne, które skutecznie wybijały nas z rytmu.

Swoich szans na zdobycie bramki szukali Mateusz Dzikowski, Rafał Głębocki, Daniel Skoneczny, Marcin Ciesielski a także nasi stoperzy, niestety strzały albo były niecelne, albo zostały wyłapane przez bramkarza gości. Szczęście uśmiecha się do nas w 45’. Sędzia odgwizduje wolny po zagraniu ręką przez obrońcę Jutrzenki. Piłkę przy narożniku pola karnego ustawia Marcin Ciesielski. Dokładnym dośrodkowaniem posyła futbolówkę na drugi słupek. Akcję zamyka Mateusz Dzikowski, który wyskoczył najwyżej i strzałem z główki doprowadził do wyrównania. Do przerwy Orlęta Cielądz 1:1 Jutrzenka Drzewce.

Po przerwie, mecz jeszcze bardziej się zaostrzył. Piłkarze Jutrzenki zaczęli grać twardo, zwłaszcza w środkowej strefie boiska, efektem czego było kilka żółtych kartek. Zmienili też sposób rozgrywania kontrataków, których było znacznie więcej niż w pierwszej połowie, a co więcej były zdecydowanie groźniejsze. Bardzo dobrze, w bramce spisywał się Patryk Woźniak, trzykrotnie ratował nas zespółu z opresji, wygrywając pojedynki sam na sam z przeciwnikiem. Orlęta również tworzyły groźne akcje, ale nie tak dobre jak Jutrzenka. Na ratunek przychodzi nam stały fragment gry. W 85’  Daniel Skoneczny wykonuje rzut rożny, wrzuca na piąty metr, wprost na środek bramki. Po raz kolejny do piłki najwyżej wyskakuje Mateusz Dzikowski, uderza głową, zdobywając drugą bramkę w meczu. Do końca spotkania piłkarze Orląt, byli w pełni skoncentrowani na grze obronnej, nie rezygnowaliśmy jednak z ataków. Pomimo doliczonych czterech minut, wynik meczu nie uległ zmianie. Ostatecznie Orlęta wygrały z Jutrzenką Drzewce 2:1.

Wyniki pozostałych drużyn ułożyły się na tyle korzystnie, że wskoczyliśmy na 7 miejsce w tabeli. Za tydzień Orlęta zmierzą się z wiceliderem Klasy Okręgowej, Macovią Maków. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 31 marca o godzinie 11:00, na boisku w Łyszkowicach.
 

Related Articles
2018.04.07 Orlęta Cielądz 2:2 Jutrzenka Drzewce

Kolejne zacięte spotkani, pomiędzy Orlętami Cielądz a Jutrzenką Drzewce. Tym razem w spotkaniu obydwu drużyn padł remis, który nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Mecz twarrdy i wyrównany, jeden z...

2017.09.02 Jutrzenka Drzewce 1:2 Orlęta Cielądz

Mecze pomiędzy Jutrzenką Drzewce a Orlętami zawsze są pełne walki i woli zwycięstwa obydwu ekip. Nie inaczej było w tym spotkaniu, na szczęście dla nas, po ostatnim gwizdku sędziego to Orlęta mogły...

Ciężki bój z Jutrzenką w Lipcach!

W trzeciej kolejce Skierniewickiej Klasy Okręgowej Orlętom przyszło zmierzyć się z Jutrzenką Drzewce. Spotkanie odbyło się w sobotę 2 września w Lipcach Reymontowskich. Jutrzenka Drzewce, jest...

2019.03.24 Orlęta Cielądz 2:1 Jutrzenka Drzewce

Zdjęcia z meczu Orlęta Cielądz 2:1 Jutrzenka Drzewce, rozegranego 24 marca 2019. Mimo przewagi, Orlęta miały dużo problemów ze zdobyciem bramki. Ostatecznie udaje się wygrać i zdobyć 3 punkty.

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 28 67
2. Olimpia Chąśno 28 59
3. Jutrzenka Drzewce 28 55
4. GLKS Wołucza 27 54
5. Olimpia Jeżów 28 52
6. Orlęta Cielądz 28 47
7. Juvenia Wysokienice 27 41
8. Macovia Maków 28 41
9. Pogoń Bełchów 28 39
10. Pogoń Godzianów 28 37
11. Olympic Słupia 28 33
12. Zryw Wygoda 28 30
13. Widok Skierniewice 28 26
14. Victoria Bielawy 28 25
15. Vagat Domaniewice 28 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 28 17