Po raz kolejny Orlęta przegrały spotkanie, które powinni wygrać. Na dwie kolejki przed końcem rundy, skomplikowało to sytuacje Orląt w tabeli. Porażka tym boleśniejsza, że kompletnie nie zasłużona.

Spotkanie z Juvenią Wysokienice, Orlęta rozpoczęły w następującym składzie. Bramkarz: Paweł Kurek; Obrona: Adam Socha, Dariusz Gałka, Karol Gwiazdowicz, Patryk Prokopczyk (40’ Emil Zając); Pomoc: Krystian Ciupa, Michał Bąk, Marcin Ciesielski, Rafał Głębocki, Daniel Skoneczny; Napastnik: Kacper Kozłowski (50’ Bartosz Krakowiak).

Od pierwszych minut goście grali twardą piłkę, nastawiając się na kontrataki, które jak się później okazało było zabójczo skuteczne. Mimo, iż Orlęta kontrolowały przebieg gry, nie potrafiliśmy podkreślić tego zdobyczą bramkową. W 2’ doskonałą okazję zmarnował Michał Bąk, wówczas wierzyliśmy że bramki dla Orląt są kwestią czasu. Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Już w 6’ Juvenia Wysokienice gra skuteczną kontrę, która pozwala im wyjść na prowadzenie. Orlęta atakują, ale strzały Rafała Głębockiego i Marcina Ciesielskiego są łapane przez bramkarza. Najbliżej zdobycia bramki był Krystian Ciupa, piłka po jego uderzeniu trafia jednak w poprzeczkę. W 9’ goście wykonują rzut karny, piłka zostaje zagrana na drugi słupek. Akcję zamyka napastnik Juvenii, który uderzeniem z głowy podwyższa wynik spotkania.

Piłkarze z Wysokienic cofnęli się do obrony, pilnując korzystnego rezultatu i czekając na kontrę. Kolejne akcje Orląt nie przynoszą rezultatu. Nie potrafimy wykorzystać dobrych dośrodkowań Daniela Skonecznego i Krystiana Ciupy. W 17’ Juvenia kontratakuje po raz kolejny i zdobywa bramkę numer 3, ustalając wynik spotkania. Znów gra obronna i laga za plecy okazała się skuteczniejsza od ataku pozycyjnego i szybkiej gry piłką. Nie sposób wyrazić złość sportową, która towarzyszy piłkarzom w takich sytuacjach.

Druga połowa nie różniła się znacząco do pierwszej części spotkania. Intensywne ataki Orląt, oraz strzały z dystansu nie przynosiły rezultatu. Gra defensywa Juvenii, była skuteczna na tyle, że udało im się obronić korzystny rezultat, do samego końca. Pomimo postawienia autobusu w bramce przez Juvenię, Orlęta dochodziły do sytuacji strzeleckich. Bramki mogli zdobyć Karol Gwiazdowicz, piłka minimalnie minęła bramkę. Równie dobre okazje mieli Kacper Kozłowski, silny strzał został sparowany przez bramkarza, Krystian Ciupa, z bliskiej odległości tuż obok słupka i Emil Zając trafił w spojenie.  Ostatecznie Orlęta Cielądz 0:3 Juvenia Wysokienice.

W meczu z Juvenią zabrakło nam skuteczności. Ostateczny wynik powinien być odwrotny, niestety nie udało nam się zdobyć choćby bramki honorowej. Pozostaje wierzyć, że rewanż będzie korzystniejszy.

Related Articles
Wymęczone zwycięstwo z Juvenią!

Z wiosennymi kolejkami, jest ten problem, że nigdy nie wiadomo, kiedy zacząć, żeby zima „piłkarzy nie zaskoczyła”, niestety takie są uroki rundy wiosennej w niższych ligach. Nie ma co ukrawać,...

Odwrócone losy spotkania z Juvenią!

Pierwszy mecz ligowy w tym sezonie Orlętom przyszło grać na wyjeździe w Wysokienicach. Juvenia to wymagający przeciwnik, który od kilku sezonów nam nie leży, mecze pomiędzy naszymi zespołami...

2018.03.24 Orlęta Cielądz 3:2 Juvenia Wysokienice

Juvenia Wyoskienice jest jedną z tych drużyn, których mecze z Orlętami zawsze stoją na wysokim poziomie. Nie inaczej było 24 marca 2018 roku. Zwycięstwo w pierwszym meczu rundy rewanżowej mogło mieć...

B1: Pierwszy test Orląt z Juvenią!

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek, pierwszy mecz rozegrała drużyna Juniorów Młodszych (B1). Przeciwnikiem Orląt była drużyna Juvenii Wysokienice – mistrz sezonu 2018 JESIEŃ, w tej...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 28 67
2. Olimpia Chąśno 28 59
3. Jutrzenka Drzewce 28 55
4. GLKS Wołucza 27 54
5. Olimpia Jeżów 28 52
6. Orlęta Cielądz 28 47
7. Juvenia Wysokienice 27 41
8. Macovia Maków 28 41
9. Pogoń Bełchów 28 39
10. Pogoń Godzianów 28 37
11. Olympic Słupia 28 33
12. Zryw Wygoda 28 30
13. Widok Skierniewice 28 26
14. Victoria Bielawy 28 25
15. Vagat Domaniewice 28 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 28 17