Po dwóch bardzo bolesnych porażkach w meczach wyjazdowych, w Wygodzie i Wołaczy, gdzie straciliśmy łącznie aż 11 bramek zdobywając zaledwie 1, rozgrywamy kolejny mecz wyjazdowy tym razem w Bełchowie.

Mecze z Pogonią zawsze były trudne dla naszego zespoły, wymagały od nas maksimum wysiłki i zaangażowania. Plaga kontuzji i nieobecność podstawowych zawodników spowodowała, że do Bełchowa pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. W podstawie zagrał Patryk Socha, dla którego był to jedyny mecz w tym sezonie, natomiast na ławce rezerwowych zasiadł Michał Ciesielski, dla którego również był to pierwszy mecz. Skład Orląt prezentował się następująco. Bramkarz: Dariusz Gałka; Obrona: Dominik Czerwiński, Michał Bąk, Emil Zając, Patryk Prokopczyk (65’ Michał Ciesielski); Pomoc: Krystian Ciupa, Adam Socha, Marcin Ciesielski, Patryk Socha, Daniel Skoneczny; Napastnik: Kacper Kozłowski.

Od pierwszej minuty, mecz był wyrównany, choć momentami mieliśmy nieznaczną przewagę, w środkowej strefie boiska. Pogoń nastawiona na grę z kontry miała kilka sytuacji do zdobycia bramki. Dobra gra Michała Bąka na pozycji stopera oraz Dariusza Gałki w bramce, zapobiegła utracie bramki. Mimo przewagi Orlęta nie miały tak dogodnych sytuacji jak gospodarze, należy jednak wyróżnić groźne strzały Kacpra Kozłowskiego i Marcina Ciesielskiego, niestety wybronione przez bramkarza Pogoni.

Nie ustrzegliśmy się błędów, im większa przewaga naszego zespołu, tym w łatwiejszy sposób tracimy bramkę. Zawodnik Pogoni zagrywa piłkę między dwóch naszych obrońców, nieporozumienie w defensywie wykorzystuje pomocnik gospodarzy i przejmuje futbolówkę. Dwóch Bełchowiań wychodzi przeciwko naszemu bramkarzowi, zagranie do niepilnowanego napastnika i w 32’ tracimy pierwszą bramkę.

Od tego momentu Pogoń kontrolowała przebieg gry, Orlęta pomimo usilnych starań i przewagi w środkowej strefie boiska, nie potrafiły pokonać bramkarza gospodarzy. W 82’ Pogoń zdobywa drugą bramkę, wydaje się że jest po meczu, ale Orlęta kilka minut później pokonują bramkarza gospodarzy. Silny strzał Michała Ciesielskiego, odbija się od poprzeczki, piłkę dobija Michał Bąk i mamy bramkę kontaktową. W Orlęta wstąpiły nowe siły, ale było coraz mniej czasu aby doprowadzić do remisu. Po raz kolejny grając pod presją popełniamy prosty błąd, który kosztuje nas utratę trzeciej bramki, wynik meczu jest już przesądzony.

W spotkaniu z Pogonią, zabrakło nie tylko napastnika, ale przede wszystkim szczęścia, mimo sporych braków kadrowych nie byliśmy zespołem gorszym. Pozostaje wierzyć, że na wiosnę uda nam się zrewanżować, przed własną publicznością.

Related Articles
Spokojny mecz z Pogonią Bełchów!

Po meczu z Wygodą wydawało się, że forma Orląt już się ustabilizowała i będzie tylko lepiej. Niestety 1-go maja, przyszła porażka z Pogonią Godzianów. Na szczęście 5-go maja, Orlęta pokonały Pogoń...

2018.05.12 Orlęta Cieladz 8:0 Pogoń Bełchów

Zdjęcia z meczu pomiedzy Orlętami a Pogonią Bełchów. Orlęta stanęły na wysokości zadania, wysoko ogrywając zespół z Bełchowa, aż 8:0. Kolejne zasłużone zwycięstwo naszej drużyny.

2017.10.08 Pogoń Bełchów 1:5 Orlęta Cielądz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Pogoń Bełchów vs Orlęta Cielądz. Spotkanie odbyło się 8 października 2017 roku, zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Orląt, która po raz kolejny...

C1: Orlętom do remisu zabrakło niewiele!

Pierwszy mecz w nowym sezonie zagrała drużyna Trampkarzy. Mecz przyniósł wiele emocji, które towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i kibicom. Dzisiejszym przeciwnikiem Orląt była drużyna Pogoni...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 25 58
2. GLKS Wołucza 24 50
3. Olimpia Chąśno 25 50
4. Jutrzenka Drzewce 25 48
5. Olimpia Jeżów 25 45
6. Orlęta Cielądz 24 40
7. Juvenia Wysokienice 25 38
8. Macovia Maków 25 37
9. Pogoń Bełchów 25 33
10. Pogoń Godzianów 25 33
11. Olympic Słupia 25 30
12. Zryw Wygoda 25 27
13. Victoria Bielawy 25 25
14. Widok Skierniewice 25 23
15. Vagat Domaniewice 25 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 25 17