Do Wygody nie jechaliśmy w dobrych nastrojach. Brak aż siedmiu podstawowych zawodników, nie napawał nas optymizmem, tym bardzie że Zryw był zespołem, który również wygrywał swoje mecze.

Mecz ze Zrywem rozpoczęliśmy w następującym składzie: Bramkarz: Paweł Kurek; Obrona: Patryk Prokopczyk, Dariusz Gałka, Karol Gwiazdowicz, Adam Socha; Pomoc: Kacper Kozłowski, Emil Zając, Krystian Ciupa, Michał Ciesielski (80’ Jakub Kostrzewa), Daniel Skoneczny; Napastnik: Maciej Kielan.

Od pierwszej minuty spotkania, mimo braków kadrowych staraliśmy się grać piłkę otwartą, tworzyć akcję, wymieniać podania. Tymczasem piłkarze Wygody, mając świadomość że Orlęta zawsze są zespołem groźnym, ustawili się na grę z kontry.  Pierwsze dwadzieścia pięć minut, to sporo walki w środku pola i niebezpieczne ataki gospodarzy. Po jednej z takich akcji Paweł Kurek został uderzony piłką w twarz.

W 25’ Zryw wychodzi na prowadzenie, minutę później  jest już 2:0. Wciąż próbujemy grać otwartą piłkę, ciężko nam się przebić przez solidną obronę gospodarzy, a kiedy nam się to udaje , wówczas zawodzi skuteczność. Jeszcze w 33’ Wygoda podwyższa wynik spotkania na 3:0.

Druga odsłona meczu bliźniaczo podobna do pierwszej, my próbujemy grać w piłkę, ale bez większych efektów, natomiast gospodarze bezlitośnie nas kontrują. Nie pomogła nawet zmiana zawodników w środku pola. Jesteśmy całkowicie bezradni, w obliczu tak grającego przeciwnika. Zryw Wygoda zdobywa jeszcze dwie bramki, odpowiednio w 69’ i 73’, a do końca spotkania ma jeszcze kilka okazji. Tylko dzięki dobrej postawie Pawła Kurka, nie straciliśmy większej liczby bramek.

Oceniając na chłodno wydarzenia z przed dwóch tygodni, grę Orląt należy podzielić na trzy elementy. Piłkarsko dawaliśmy radę, doświadczeni piłkarze Orląt nie byli gorsi od przeciwnika, z wyjątkiem celności – w całym meczu oddaliśmy dwa celne strzały. Młodzież musi jeszcze dużo trenować, szczególnie podstawowe elementy gry jak kondycja, szybkość, czy dokładność podań. Taktycznie mecz ten to była porażka, mocno osłabieni, gramy otwartą piłkę. W ubiegłym sezonie kiedy Dar Placencja otworzy się w Cielądzu na taką grę wywiózł 14 bramek, my dzięki doświadczonej obronie i  bramkarzowi skończyliśmy na 5.

Related Articles
Wygrana ze Zrywem w końcówce!

Orlęta nie miały zbyt wielu okazji do rozgrywania meczów ze Zrywem Wygoda. Rozegraliśmy do tej pory zaledwie 7 spotkań w tym 2 pucharowe. Mecze wyglądały różnie, ale żadnego z nich Orlęta nie...

2018.04.14 Orlęta Cielądz 2:0 Zryw Wygoda

Galeria z meczu seniorów Orlęta Cielądz 2:0 Zryw Wygoda, który został rozegrany 14 kwietnia 2018. Orlęta po ciężkim meczu, pokonują Zryw Wygoda, zdobywając trzy cenne punkty. Poraz kolejny...

A1: Niedosyt po remisie ze Zrywem!

Drużyna Juniorów Starszych doczekała się pierwszych punktów tym sezonie. W dzisiejszym meczu Orlęta zmierzyły się ze Zrywem Wygoda. Zdobyty punkt cieszy, choć mecz powinniśmy rozstzygnąć na swoją...

2018.09.08 Zryw Wygoda 5:0 Orlęta Cielądz

Jesienny mecz ze Zrywem Wygoda, skończył się dokliwą porażką Orląt aż 5:0. W naszym składzie wystąpiło, wówczas kilku młodzieżowców. Zapraszamy do obejrzenia skromnej galerii z tego pojedynku.

2019.04.20 Orlęta Cielądz 3:0 Zryw Wygoda

Publikujemy zdjęcia z meczu Orlęta Cielądz vs Zryw Wygoda, rozegranego w Wielką Sobotę 20 kwietnia 2019. Zdjęcia zrobili dla nas Kamil Słodki i Filip Słodki. Zachęcamy do obejrzenia galerii. 

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 25 58
2. GLKS Wołucza 24 50
3. Olimpia Chąśno 25 50
4. Jutrzenka Drzewce 25 48
5. Olimpia Jeżów 25 45
6. Orlęta Cielądz 24 40
7. Juvenia Wysokienice 25 38
8. Macovia Maków 25 37
9. Pogoń Bełchów 25 33
10. Pogoń Godzianów 25 33
11. Olympic Słupia 25 30
12. Zryw Wygoda 25 27
13. Victoria Bielawy 25 25
14. Widok Skierniewice 25 23
15. Vagat Domaniewice 25 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 25 17