Po trudnym meczu z Jutrzenką, byliśmy nie tylko przekonani o zwycięstwie nad Macovią, kwestią pozostawała liczba zdobytych przez nas bramek. Zbyt duża pewność siebie, sprawiła że mecz ten nie tyko nam nie wyszedł, ale też nie zwiększył naszego dorobku punktowego.  

Skład Orląt na mecz z Jutrzenką. Bramkarz: Paweł Kurek; Obrona: Patryk Prokopczyk (63' Karol Gwiazdowicz), Dariusz Gałka, Michał Bąk, Dominik Czerwiński (46’ Adam Socha); Pomoc: Krystian Ciupa, Marcin Ciesielski, Emil Zając (80' Kacper Kozłowski)Rafał Głębocki , Daniel Skoneczny; Napastnik: Michał Żatkiewicz (75’ Marcin Wodnicki).

Zmiana ustawienia z Marcinem Ciesielskim i Emilem Zającem w środku pomocy, wydawała się optymalnym rozwiązaniem na dzisiejsze spotkanie. Mecz rozpoczynamy od silnego uderzenia Emila Zająca, już w 2’. Jednak na posterunku jest bramkarz Macovii. Dobrze grająca defensywa gości, utrudniała nam konstruowanie akcji, z których mogły paść bramki. Z czasem zawodnicy z Makowa przekonali się, że nie taki „diabeł straszny jak go malują”, i coraz śmielej atakowali naszą bramkę. Ostrzeżeniem dla nas była akcja z 18’, po której instynktowną interwencją popisał się Paweł Kurek, ratując nas przed utratą bramki. Drugą tak groźną akcję Macovia stworzyła w 41’, strzałem z rzutu wolnego. Po raz kolejny skuteczną interwencją popisuje się Paweł Kurek przenosząc piłkę nad poprzeczką. To nie były jedyne akcje stworzone przez piłkarzy z Makowa, ale wcześniejsze nie były tak groźne. Orlęta natomiast odpowiedziały zaledwie, jedną sytuacją z rzutu rożnego. W 31’ Daniel Skoneczny wykonuje rzut rożny, Marcin Ciesielski uderza piłkę głową z bliskiej odległości, ale trafia w bramkarza. Należy wspomnieć jeszcze o niecelnym strzale Rafała Głębockiego z rzutu wolnego. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem, ze wskazaniem na Macovię. 

Drugą połowę rozpoczynamy, pierwszą składną akcją, po której bramkę zdobywa Daniel Skoneczny. Prowadzimy 1:0 i wydaje się że Orlęta mecz mają pod kontrolą, tym bardziej że zespół z Makowa tak jakby stracił oddech. Ich akcje nie były już tak groźne. Sytuacja zmieniła się w 70’, gdy Macovia zdobyła wyrównującą bramkę, po błędzie naszej obrony. W grę Orląt wkradł się chaos i nerwowość. Popełnialiśmy podstawowe błędy piłkarskie, niecelne podania, złe przyjęcia, brak zrozumienia pomiędzy piłkarzami i co najgorsze wzajemne pretensje wpływały negatywnie na nie najlepszy obraz gry. Wynik mógł być bardziej niekorzystny dla nas, ale sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Macovię w 72’, wskazując pozycję spaloną. Co wzbudziło protest piłkarzy i sztabu szkoleniowego gości. Nie podcięło im to jednak skrzydeł i w 82’ Macovia zdobywa drugą bramkę ze stałego fragmentu gry. Niestety po raz drugi po błędzie naszej defensywy. Orlęta próbowały odwrócić losy spotkania, rzucając się do zmasowanego ataku. Obrona Macovii prostymi środkami rozbijała tworzone przez nas akcje. W doliczonym czasie gry, pod bramką gości znalazł się Michał Bąk, który sprytnym zwodem minął obrońcę i zagrał piłkę do Krystiana Ciupy. Niestety podanie przeciął wślizgiem obrońca gospodarzy i piłka opuściła boiska tuż przy słupku. Wykonujemy jeszcze rzut rożny, piłkę zagrywa Daniel Skoneczny, wprost na głowę wbiegającego Karola Gwiazdowicza. Tym razem kapitalną interwencją popisał się bramkarz Macovii, który odbija piłkę przed siebie. Niestety nikt z naszych piłkarzy nie dobił piłki, praktycznie do pustej bramki. Była to najlepsza okazja na wyrównanie od bramki z 48 minuty. Mecz kończy się naszą porażką 1:2. 

Macovia nie była zespołem dużo lepszym, ale była skuteczniejsza. Nie można wygrać meczu jeżeli nie stwarza się sytuacji do zdobycia bramki. Graliśmy zbyt wolno i niedokładnie, nie potrafiliśmy stworzyć składnej akcji, do czego piłkarze Orląt, przyzwyczaili kibiców. Mecz ten to już historia, teraz należy koncentrować się na najbliższym spotkaniu z Olimpią Jeżów, które odbędzie się w środę 29 sierpnia o godzinie 18:00 w Jeżowie. Serdecznie zapraszamy. 

Related Articles
2018.08.25 Orlęta Cielądz 1:2 Macovia Maków

Zdjęcia z meczu ligi seniorów Orlęta Cielądz vs Macovia Maków. W kilku poprzednich pojedynkach Orlęta deklasowały Macovię, tym razem goście znaleźli na nas sposób, i zagarnęli punkty dla siebie....

2019.03.31 Macovia Maków 2:3 Orlęta Cielądz

Zdjęcia z wyjazdowego meczu Orląt do Łyszkowic, gdzie zmierzyli się z Macovią Maków. Po dramatycznej końcówce Orlęta wygrały spotkanie 3:2. Dziękuje Filipowi i Kamilowi za pomoc w robieniu zdjęć.

Cztery minuty zdecydowały o zwycięstwie!

Orlęta Cielądz nie potrafią grać bez adrenaliny, im większa presja i gonitwa, tym lepiej dla naszego zespołu. To nic, że kibice mało nie zejdą na zawał, najważniejsze są emocje, a tych na meczu...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 30 73
2. Olimpia Chąśno 30 65
3. GLKS Wołucza 30 61
4. Olimpia Jeżów 30 58
5. Jutrzenka Drzewce 30 57
6. Orlęta Cielądz 30 50
7. Juvenia Wysokienice 30 44
8. Pogoń Godzianów 30 43
9. Macovia Maków 30 41
10. Pogoń Bełchów 30 40
11. Zryw Wygoda 30 33
12. Olympic Słupia 30 33
13. Widok Skierniewice 30 32
14. Victoria Bielawy 30 25
15. Vagat Domaniewice 30 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 30 17