Orlęta nie miały zbyt wielu okazji do rozgrywania meczów ze Zrywem Wygoda. Rozegraliśmy do tej pory zaledwie 7 spotkań w tym 2 pucharowe. Mecze wyglądały różnie, ale żadnego z nich Orlęta nie przegrały. Jedyny remis w spotkaniach pomiędzy Orlętami i Zrywem (1:1) padł w obecnym sezonie na jesieni. 

Orlęta mecz ze Zrywem rozegrały w następującym składzie: Bramkarz: Paweł Kurek; Obrona: Patryk Prokopczyk, Marcin Ciesielski, Karol Gwiazdowicz, Adam Socha; Pomocnicy; Krystian Ciupa, Mateusz Skoneczny, Rafał Głębocki, Damian Kozłowski, Daniel Skoneczny: Napastnik: Mateusz Białek.

Brak trzech podstawowych zawodników, nie napawał optymizmem, szczególnie ze dwa poprzednie mecze Orlęta zremisowały. Zmiennicy choć nie pokazali wszystkiego co potrafią udowodnili, że zasługują na więcej szans. Pierwsza połowa wyrównana, dużo walki i gry w środkowej strefie boiska. Dobrze dysponowana obrona obydwu zespołów, nie pozwalały przeciwnikom na zagrożenie własnej bramce. Przez pierwsze 45’, żaden z bramkarzy nie miał zbyt wiele okazji aby się wykazać. A nawet gdy takowa się trafiła, nie stanowiła zbyt wielkiego zagrożenia. Już po kwadransie gry wiadomym, było że o wygranej bądź porażce Orląt zadecyduje jedna bramka.

Druga połowa zupełnie odmienna od pierwszej, przeciwnicy wyraźnie siedli. Ustawili się na kontrataki, ale nie mieli zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Większość meczu toczyła się na połowie Zrywu. Orlęta co chwilę atakowały bramkę gości, niestety dla nas dobrze spisujący się bramkarz z Wygody, wyjaśniał sytuację. Los uśmiechnął się do Orląt w 79’, kiedy do arbiter główny podyktował rzut karny za faul na Mateuszu Białku. Jedenastkę na bramkę zamienił Rafał Głębocki. Zgromadzeni na trybunach kibice mogli odetchnąć z ulgą. Kropkę nad „i” Orlęta postawiły w 89’. Piłkę w środku pola wywalczył Jakub Zaręba, zagrał ją do Daniela Skonecznego, który wbiegł w pole karne i umieścił futbolówkę w siatce.

Zwycięstwo ze Zrywem i porażka GLKS Wołuczy z Juvenią Wysokienice, pozwoliły Orlętom awansować na drugą pozycję w tabeli. Przed nami  trudny mecz w Skierniewicach z tamtejszym Widokiem.

 

Related Articles
Bardzo ważne punkty!

Po wysokiej porażce z Jutrzenką Drzewce i wymęczonym remisie z GLKS Wołucza. Orlęta udały się do Niedźwiady, gdzie  swoje mecze rozgrywa Zryw Wygoda.  

Aktualna Tabela

1. Olimpia Chąśno 26 58
2. Orlęta Cielądz 26 54
3. GLKS Wołucza 26 54
4. Widok Skierniewice 26 38
5. Victoria Bielawy 26 37
6. Orzeł Nieborów 26 37
7. Jutrzenka Drzewce 26 35
8. Zryw Wygoda 26 31
9. Juvenia Wysokienice 26 30
10. Pogoń Bełchów 26 30
11. Vagat Domaniewice 26 30
12. Olympic Słupia 26 29
13. Pogoń Godzianów 26 27
14. Dar Placencja 26 22

Historia Klubu

 

Ludowy Zespół Sportowy w Cielądzu został założony z inicjatywy Stefana Paterki i ówczesnego komendanta posterunku policji w Cielądzu, Jana Sobczyka. W początkowym okresie istnienia klubu wiodącą dyscyplina była lekkoatletyka, szczególnie biegi przełajowe, oraz strzelectwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry zespołowe, ale w zupełnie innej formie niż dziś znane. Sekcja piłkarska nie była zgłoszona do żadnych rozgrywek ligowych, a zawody odbywały się jedynie w formie wewnętrznej rywalizacji.