Zarząd LKS Orlęta Cielądz i Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantasy TOPORY. Serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Cielądz i okolic na I Mikołajki z Orlętami pod hasłem "Mecze na Planszy".

Kiedy odbędą się I Mikołajki z Orlętami?

Zabawa odbędzie się 09-10 grudnia 2017 roku w Gminnym Domu Kultury w Cielądzu. Startujemy w sobotę 9 grudnia, od godziny 09:00 do 14:00 wstęp jedynie dla dzieci do lat 12. Od godziny 15:00 do 20:00, również 9 grudnia będzie czas zarezerwowany dla młodzieży. W niedzielę 10 grudnia od godziny 11:00 do 18:00 zapraszamy całe rodziny, dziadków, rodziców, dzieci a także młodzież. Wstęp wolny!

Co będziemy robić podczas I Mikołajek z Orlętami?

Jak to w klubie sportowym, będziemy grać! Tym razem nie na boisku a na stołach a konkretnie na planszach. Zapewne nie jedna osoba ma w domu Chińczyka, Warcaby czy Eurobusiness. Zapomnijcie o tych grach! Podczas I Mikołajek z Orlętami poznacie gry o których istnieniu nie mieliście pojęcia, mechanizmy które poza spostrzegawczością, wymagają sprytu i myślenia, gry które przez 30 minut przyniosą mnóstwo frajdy i radości.

Jeżeli nie Chińczyk i Warcaby to w co będziemy grać?

Na świecie jest ponad 55 tysięcy tytułów gier planszowych, lepszych i gorszych.  Podczas I Mikołajek z Orlętami pokażemy wam gry, które są na szczytach wszelkich list gier planszowych. Poniżej prezentuję  kilku tytułów, które pojawią się na naszym stole podczas I Mikołajek z Orlętami: Takenoko, Nebula, Carcassone, Splendor, Szogun czy Tzolkin Kalendarz Majów. Przykładowe rozgrywki i recenzje z tych gier możecie znaleźć na kanale YouTube Granie w Chmurach.

Gra planszowa Shogun - wszystkie elementy po rozołożeniu.
Gra planszowa Shogun - wszystkie elementy po rozłożeniu.

Czy te gry nie będą za trudne?

Gry zostaną dopasowane do wieku graczy. Młodsi gracze będą mieli okazję pograć w gry łatwiejsze, ale wymagające więcej sprytu. Młodzież i dorośli usiądą to cięższych tytułów, gdzie szybkość podejmowania decyzji i blef są najważniejsze. Spokojnie to tylko brzmi groźnie. Rozgrywka większości z tych gier zajmuje od 30 do 45 minut. Dlatego każdy będzie mógł spróbować zagrać w 2-3 gry. Tłumaczenie zasad nie zajmuje dużo czasu a wspierać nas będą w tym TOPORY.

Podziękowania! od LKS Orlęta Cielądz

Na koniec serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Pawła Królaka i Pani Moniki Kamińskiej, za udostępnienie sali w Domu Kultury na organizację I Mikołajek z Orlętami. Stowarzyszeniu TOPORY za wsparcie i pomoc w organizacji, oraz dla Pana Piotra z Kanału Granie w Chmurach za przekazanie kilku tytułów na czas Mikołajkowych zmagań.