Ostatni raz Orlęta grały z Victorią Bielawy 6 czerwca 2005 roku. Mecz odbył się w Bielawach a Orlęta wygrały wówczas 4:1. Od tamtego czasu wiele się zmieniło w obydwu ekipach, tylko chęć zwycięstwa pozostała ta sama.

Orlęta spotkanie rozpoczęły w następującym składzie: Bramkarz: Paweł Kurek; Obrona: Darek Gałka, Karol Gwiazdowicz, Emil Zając, Adam Socha; Pomoc: Damian Kozłowski, Jakub Matuszczak, Marcin Ciesielski, Rafał Głębocki, Daniel Skoneczny; Napastnik: Mateusz Białek.

Z każdą kolejką rośnie przewaga czołówki nad pozostałymi zespołami. Różnice punktowe są na tyle niewielkie, że porażka znacznie utrudnia sytuację w lidze. Dlatego do Bielaw jechaliśmy mocno zmotywowani, z wiarą w końcowy sukces. Teren trudny o czym świadczą wyniki Victorii na własnym terenie.  Nie najlepiej weszliśmy w spotkanie, pozwalając gospodarzom prowadzić grę. Przez pierwszy kwadrans potrafiliśmy jedynie przeszkadzać zawodnikom Victorii w konstruowanych akcjach. Z biegiem czasu siły opuszczały przeciwników, a my powoli przejmowaliśmy inicjatywę. Uwieńczeniem naszej przewagi była sytuacja z 33', kiedy to Mateusz Białek skutecznie zakończył akcję Orląt. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Orlęta zdobyły jeszcze dwie bramki, które przypieczętowały ich zwycięstwo. Ozdobą meczu była bramka Mateusza Białka, zdobyta w 54' bezpośrednio z rzutu rożnego. Zakręcona piłka spadła tuż pod poprzeczką i zatrzymała się na wewnętrznej siatce. Wynik spotkania w 84' ustalił Rafał Głębocki, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Bardzo dużo strat, niedokładnych podań, brak składnych akcji. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, a szczególnie rzutu karnego. Dodatkowo przesiąknięte boisko nie ułatwiało gry zawodnikom obydwu drużyn. Po lepszym meczach zdarzają się gorsze i trzeba być na to przygotowanym. Brawa dla Orląt za walkę do końca i zwycięstwo. Dzięki zdobytym punktom, znaleźliśmy się na podium. W najbliższą niedzielę zagramy w Cielądzu z Vagatem Domaniewice. Początek spotkania o godzinie 14:00.