Pogoń Godzianów postraszyła Orlęta!

  • Sezon 2017/2018
2017.08.24 Pogoń Godzianów 2:3 Orlęta Cielądz (PP)

Podbudowani wygranym meczem z Juvenią Wysokienice, do Godzianowa jechaliśmy pewni siebie. Nie wiedzieliśmy jak Pogoń Godzianów gra i na co stać beniaminka Skierniewickiej Klasy Okręgowej. Orlęta jako zespół bardziej doświadczony była faworytem spotkania.

Orlęta mecz rozpoczęły w następującym składzie: Bramkarz: Paweł Kurek, Obrona: Adam Socha, Karol Gwiazdowicz, Emil Zając, Darek Gałka, Pomoc: Damian Kozłowski, Mateusz Skoneczny, Marcin Ciesielski, Rafał Głębocki, Daniel Skoneczny, Napastnik: Mateusz Białek.

Spotkanie II rudny Pucharu Polski, pomiędzy Pogonią Godzianów a Orlętami Cielądz. Odbyło się na pięknym obiekcie sportowym, którego możemy pozazdrościć. Gospodarze nie przestraszyli się lidera okręgówki, pokazując że są zespołem silnym, którzy namiesza w klasie okręgowej. Mecz od początku był wyrównany, z lekkim wskazaniem na naszą drużynę. Było to kolejne spotkanie w którym nie potrafiliśmy wykorzystać stworzonych sytuacji. Gospodarze również, tworzyli dogodne sytuacje z których wychodziliśmy obronną ręką. Do przerwy Pogoń Godzianów 0:0 Orlęta Cielądz.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej, dużo walki, podań, gry skrzydłami. Ponownie tworzymy sobie sytuacje i znów nie potrafimy ich wykorzystać. W 62’ Pogoń Godzianów obejmuje prowadzenie. Błąd w komunikacji naszego zespołu wykorzystuje napastnik gospodarzy, otwierając tym samym wynik spotkania. Podenerwowani utratą bramki Orlęta rzuciły się do odrabiania strat. Gospodarze skutecznie bronili się przed naszymi atakami, czekając na okazję do kontry, którą wykorzystali w 71’. Pogoń prowadziła już 2:0.

Trener Orląt Dariusz Mozga zdecydował się na przeprowadzenie zmian. Na boisku oprócz młodzieżowców Damiana Marciniaka, Krystiana Ciupy i Michała Żatkiewicza, pojawił się doświadczony Stanisław Szymański, który dołączył do Orląt przechodząc z drużyny Sokoła Regnów. W 80’ gospodarze opadli z sił, wyglądało jakby już świętowali zwycięstwo. To rozluźnienie bardzo szybko się na nich zemściło. W 81’ bramkę dla Orląt zdobywa debiutujący Stanisław Szymański. W 82’ do wyrównania doprowadza Mateusz Białek.  Zwycięstwo Orląt w 90’ przypieczętował Krystian Ciupa.

Pogoń Godzianów zaskoczyła nas nie tylko pięknym obiektem, ale również otwartą grą. Grupa kibiców, która przyjechała na mecz mogła być zadowolona z widowiska. W III rundzie Pucharu Polski Orlęta zmierzą się z lokalnym rywalem LKS Grabice. Termin meczu nie jest jeszcze znany.  

Pogoń Godzianów