B2: Przygotowania rozpoczynamy w Wysokienicach!

2020.03.08 Juvenia Wysokienice 5:1 Orlęta Cielądz (B2)

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek, pierwszy mecz towarzyski rozegrała drużyna Juniorów Młodszych (B2). Przeciwnikiem Orląt był zespół Juvenii Wysokienice.

Orlęta rozpoczęły mecz w następującym składzie: Bramkarz: Marcin Chadamik; Obrona: Olaf Królak, Jakub Wosiek, Adrian Ambrozik, Mateusz Lewandowski; Pomoc: Jakub Kotynia, Jakub Bieńkowski, Michał Grochal, Piotr Pachnik; Napastnicy: Kamil Słodki, Dorian Gawot (70’ Bartosz Kłos); Rezerwa: Bartosz Kłos.

Pierwsze minuty meczu bardzo spokojne. Obydwie drużyny starały się otworzyć wynik spotkania, ale w decydujących momentach każda z nich popełniała proste błędy. Juvenia jako pierwsza wykorzystuje nieporozumienie w naszej drużyny. W 11’ zawodnik gospodarzy strzałem sprzed pola karnego zdobywa pierwszego gola w tym meczu. Po straconej bramce Orlęta starały się odrobić straty. Udało nam się stworzyć kilka okazji do wyrównania, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Niestety dla nas Juvenia tego dnia była piekielnie skuteczna. W 37’ po szybko wyprowadzonej kontrze, nasz stoper zmuszony był do nieprzepisowego zagrania w polu karnym. Sędzia nie ma wątpliwości i dyktuje rzut karny, który zostaje zamieniony na bramkę. Do przerwy Juvenia 2:0 Orlęta Cielądz.

Początek drugiej połowy bardzo energiczny w wykonaniu Orląt. Wielokrotnie próbowaliśmy przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Po kilku nieudanych próbach na boisku zaczął dominować chaos. Piłkarze robili się coraz bardziej nerwowi. W 57’ Juvenia ponownie wykorzystuje błąd w naszej defensywie i podwyższa rezultat meczu na 3:0. Nadzieję na zmianę wyniku przynosi akcja z 57’. Michał Grochal wystawia piłkę do Jakuba Kotyni, który uderzeniem sprzed pola karnego pokonuje bramkarza Wysokienic. Na odpowiedź przeciwników nie musieliśmy długo czekać. W 68’ po kolejnym błędzie w grze obronnej Orląt, zawodnik Juvenii umieszcza piłkę w siatce. Gospodarze ustalają wynik meczu w 71’. Bramka co prawda wpadła ze spalonego, ale sędzia zdecydował inaczej. 

Końcowy wynik spotkania Juvenia Wysokienice 5:1 Orlęta Cielądz. Mecz kontrolny nie zawsze musi wyjść, najważniejsze aby wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Pozostaje wierzyć, że w kolejnych meczach Juniorzy Orląt pokażą umiejętności, którymi dysponują.

Autor: Kasia Grochal

Juvenia Wysokienice, 2004, 2005, 2006