Tylko 1 punkt zdobyli Trampkarze Orląt w dotychczasowych pięciu spotkaniach. W minioną niedzielę, na boisku w Regnowie Orlęta podejmowały Pogoń Godzianów.

Mecz z Pogonią Orlęta rozegrały w następującym składzie: Bramkarz: Michał Matuszczak; Obrona: Szymon Chojnacki, Adrian Ambrozik, Jakub Wosiek, Olaf Królak; Pomoc: Bartosz Kłos, Kamil Słodki, Marcin Marud, Mikołaj Marud: Napastnicy: Filip Słodki, Kacper Korzycki Zmiennicy: Michał Budek, Gabryś Pieczątka.

Początek spotkania, należał do Orląt, niestety nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi, zdobyciem bramki. Dobre okazje miał Mikołaj Marud, Filip Słodki, Kacper Korzycki. Bardzo dobrze w środka pola spisywali się Marcin Marud i Kamil Słodki, którzy zdominowali grę w tej strefie boiska. Kamil oddał również trzy groźne strzały, które były wybijane przez bramkarza Pogoni. W 12’ goście wykorzystują nieporozumienie pomiędzy naszymi piłkarzami i obejmują prowadzenia. Na wyrównanie musieliśmy czekać do 32’. Filip Słodki zagrywa piłkę z rzutu rożnego, wprost na głowę wbiegającego Jakuba Wośka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania Pogoń Godzianów, zmieniła ustawienie taktyczne, i zaczęła grać wyłącznie długą piłką. Przyniosło to zamierzony efekt, goście szybko zdobywają 3 bramki. W 69’ Kamil Słodki ustala wynik spotkania, pewnie wykonując rzut karny. Mieliśmy jeszcze szanse na bramkę kontaktową, ale piłka po uderzeniu Mikołaja Marud trafiła w słupek.

Pierwsza połowa dobra w wykonaniu Orląt, graliśmy piłką, pojawiły się okazje bramkowe, ale zabrakło nam trochę szczęścia przy ich wykończeniu. W drugiej połowie zabrakło konsekwencji w grze defensywnej, co było głównym powodem utraty tak dużej liczby bramek. Walka o utrzymanie w I lidze Skierniewickiej Klasy Trampkarzy trwa. Najbliższa okazja do zdobycia punktów już w niedzielę na boisku w Regnowie o godzinie 9:30. Przeciwnikiem Orląt będzie GLKS Bedlno, który w pierwszym meczu wysoko pokonało nasz zespół. Należy pamiętać, że wówczas do Bedlna pojechało zaledwie 10 zawodników. Mecz w niedzielę może być zupełnie inny.

 

Related Articles
Udana inauguracja Młodzików w Godzianowie!

W czwartek 30 sierpnia nowe rozgrywki zainaugurowała nasza najmłodsza grupa Młodzik D2. Wspomniany sezon to duże wyzwanie dla naszych zawodników – m.in. przejście do gry w systemie 9x9 czy...

Pogoń Godzianów postraszyła Orlęta!

Podbudowani wygranym meczem z Juvenią Wysokienice, do Godzianowa jechaliśmy pewni siebie. Nie wiedzieliśmy jak Pogoń Godzianów gra i na co stać beniaminka Skierniewickiej Klasy Okręgowej. Orlęta...

Niezasłużona porażka w Godzianowie!

Z Pogonią Godzianów mieliśmy okazję zagrać w Pucharze Polski, wówczas w końcówce spotkania zdobyliśmy trzy bramki i mogliśmy cieszyć się z awansu. Tym razem miało być inaczej szczególnie że tydzień...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 15 36
2. Macovia Maków 15 30
3. Jutrzenka Drzewce 15 29
4. GLKS Wołucza 15 28
5. Olimpia Chąśno 15 27
6. Pogoń Bełchów 15 23
7. Olimpia Jeżów 15 22
8. Olympic Słupia 15 22
9. Juvenia Wysokienice 15 22
10. Orlęta Cielądz 15 22
11. Zryw Wygoda 15 19
12. Pogoń Godzianów 15 19
13. Widok Skierniewice 15 18
14. Victoria Bielawy 15 12
15. Vagat Domaniewice 15 11
16. Miedniewiczanka Miedniewice 15 10

Historia Klubu

 

Ludowy Zespół Sportowy w Cielądzu został założony z inicjatywy Stefana Paterki i ówczesnego komendanta posterunku policji w Cielądzu, Jana Sobczyka. W początkowym okresie istnienia klubu wiodącą dyscyplina była lekkoatletyka, szczególnie biegi przełajowe, oraz strzelectwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry zespołowe, ale w zupełnie innej formie niż dziś znane. Sekcja piłkarska nie była zgłoszona do żadnych rozgrywek ligowych, a zawody odbywały się jedynie w formie wewnętrznej rywalizacji.