Niedzielne popołudnie zgromadziło na trybunach w Cielądzu, sporą grupę kibiców, którzy przybyli dopingować najmłodszy zespół Orląt. Drużyna Młodzika prowadzona przez Daniela Łaskiego, nie miała łatwego zadania.

Przeciwnikiem naszych młodych Orląt był silny zespół Białki Biała Rawska. Na mecz zebrał się komplet zawodników, tego dnia trener nie skorzystał ze wszystkich piłkarzy. W meczu udział wzięli. Olek Kucharski, Bartek Zaręba, Michał Suski, Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz, Fabian Królak, Dorian Gawot, Kacper Kamiński, Filip Wosiek, Daniel Klimczak, Mateusz Czech i Olek Kłos.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Orląt. Już w 2’ po prostym błędzie tracimy bramkę. Orlęta starają się nawiązać grę z przeciwnikiem, ale szybcy i dobrze techniczni napastnicy gości, sprawiają nam sporo problemów. Chwilę później jest już 0:2 dla przyjezdnych. Orlęta nie tracą nadziei, starając się atakować. Okazją dla nas stanowiły błędy popełniane przez defensywę gości. Niestety ciągle brakowało ostatniego podania. W 15’ po składnej akcji pierwszą bramkę dla Orląt zdobywa Filip Wosiek. Niestety w tej części meczu, strzelała już tylko Białka. Do przerwy Młodziki Orląt przegrywały 1:4.

Druga odsłona spotkania zupełnie odmienna od części pierwszej. Goście tylko trzykrotnie zagrozili naszej bramce. Podczas gdy Orlęta stworzyły sobie 8 sytuacji do zdobycia bramki. Na nasze szczęście wykorzystaliśmy trzy okazje, tym samym ratując remis. Drugą bramkę dla Orląt ponownie zdobywa Filip Wosiek po podaniu Michała Suskiego. Wynik na 3:4 podnosi Michał Suski, wykorzystując składną akcję całego zespołu. Wynik przypieczętował Adrian Heleniak, który pokonał bramkarza gości, uderzeniem z rzutu wolnego z odległości niemal dwudziestometrowej. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania mieliśmy szanse na wygranie, ale dwukrotnie zabrakło nam zimnej krwi.

Remis z tak wymagającym przeciwnikiem cieszy, choć pozostaje niedosyt po niewykorzystanych okazjach. Nie tylko strzelcy bramek ale cały zespół zasługuje na pochwały, grali konsekwentnie w obronie, zdominowali środek boiska i potrafili odwrócić losy wydawałoby się przegranego spotkania.

 

Related Articles
Młodzikom zabrakło skuteczności!

Młodziki Orląt w tegorocznych rozgrywkach remisują po raz trzeci z rzędu. Ponownie nie byliśmy zespołem słabszym, znów zawiodła skuteczność. Ten problem męczy wszystkie nasze zespoły począwszy od Seniorów...

Młodziki ratują punkt w ostatniej akcji!

W drugiej kolejce skierniewickiej ligi D2 Młodzik grupa II nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną LUKS Sadkowice. Rozegrany kilka tygodni temu mecz kontrolny pokazał, że ekipa z Sadkowic poczyniła...

Udana inauguracja Młodzików w Godzianowie!

W czwartek 30 sierpnia nowe rozgrywki zainaugurowała nasza najmłodsza grupa Młodzik D2. Wspomniany sezon to duże wyzwanie dla naszych zawodników – m.in. przejście do gry w systemie 9x9 czy...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 10 27
2. Jutrzenka Drzewce 10 21
3. GLKS Wołucza 10 16
4. Zryw Wygoda 10 16
5. Olimpia Chąśno 10 16
6. Pogoń Bełchów 9 16
7. Macovia Maków 9 15
8. Olympic Słupia 10 15
9. Widok Skierniewice 10 13
10. Orlęta Cielądz 10 13
11. Pogoń Godzianów 10 13
12. Olimpia Jeżów 10 12
13. Juvenia Wysokienice 10 12
14. Vagat Domaniewice 10 11
15. Miedniewiczanka Miedniewice 10 10
16. Victoria Bielawy 10 6

Historia Klubu

 

Ludowy Zespół Sportowy w Cielądzu został założony z inicjatywy Stefana Paterki i ówczesnego komendanta posterunku policji w Cielądzu, Jana Sobczyka. W początkowym okresie istnienia klubu wiodącą dyscyplina była lekkoatletyka, szczególnie biegi przełajowe, oraz strzelectwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry zespołowe, ale w zupełnie innej formie niż dziś znane. Sekcja piłkarska nie była zgłoszona do żadnych rozgrywek ligowych, a zawody odbywały się jedynie w formie wewnętrznej rywalizacji.