Do rozgrywek w kategorii Juniorów Starszych, zgłosiło się sześć zespołów: GLKS Wołucza, Olimpia Chąśno, Olympic Słupia, Orlęta Cielądz, Start Złaków Borowy i Vagat Domaniewice. Łódzki Związek Piłki Nożnej, zdecydował że tak jak przed rokiem. W tej klasie rozgrywek sezon będzie trwał tylko jedną rundę.

W tym czasie drużyny rozegrają mecz i rewanż. Tym samym na Juniorów Orląt czekało dziesięć ligowych spotkań. Niestety przed rozgrywkami z występów w tej kategorii zrezygnował zespół GLKS-u Wołucza. W lidze pozostało tylko 5 zespołów.

Juniorzy Orląt ligę zainaugurowali zwycięstwem w meczu z Olympiciem Słupia. Cieszy fakt, że w tym spotkaniu trener Rafał Głębocki mógł skorzystać z 18 zawodników. Skład Orląt wyglądał następująco: Bramkarz: Mateusz Sowik; Obrona: Bartosz Śliwiński (78' Dominik Nowicki), Przemysław Marciniak, Szymon Szewczyk, Jakub Winczewski (46' Jakub Chyła); Pomoc: Tomasz Ambrozik (55' Mikołaj Wąsiewicz), Bartosz Krakowiak (80' Kamil Skoneczny), Adrina Woźniak, Jakub Kostrzewa (66' Dawid Bednarek); Napasnicy: Kacper Dewille (46' Michał Pietrzak), Maciej Kielan (82' Jakub Wysocki).

Początek meczu bardzo chaotyczny w naszym wykonaniu. Brakowało dokładnych podań, mieliśmy też spore problemy z przyjęciem. Nawet wybicie piłki nie było dla nas łatwe. Obraz gry nie napawał optymizmem, jedynym pocieszającym faktem było to, że przeciwnikowi również nie wychodziło, mimo iż stworzył więcej okazji do zdobycia bramki. Plusem na naszą korzyść było przejęcie kontroli nad środkową strefą boiska, ale niestety nic z tego nie wynikało. Okazji strzeleckich jak na lekarstwo, a nawet te, które mieliśmy nie zostały wykorzystane. Na wyróżnienie za grę w pierwszej połowie zasługują Mateusz Sowik, Szymon Szewczyk, Adrian Woźniak i Maciej Kielan. Do przerwy Orlęta Cielądz 0:0 Olympic Słupia.

W drugiej odsłonie meczu, trener zdecydował się przeprowadzić wszystkie siedem zmian. Od początku na boisku pojawili się Jakub Chyła i Michał Pietrzak. Obraz gry nieznacznie się poprawił, zaczęliśmy tworzyć okazje bramkowe, wyeliminowaliśmy też część błędów z pierwszej połowy. Na efekty tych zmian nie trzeba było długo czekać. W 62’ Michał Pietrzak zagrywa prostopadłą piłkę do wybiegającego zza obrony Maćka Kielana, który wybiega w pole karne i pokonuje bramkarza gości.

W 66’ na boisko wszedł Dawid Bednarek. Sześć minut później Dawid otrzymuje podanie od Maćka Kielana i podnosi wynik spotkania na 2:0. Zawodnicy Olympicu nie pozostają dłużni, kilkukrotnie kontrując, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Sowik, który uchronił nas od strat bramkowych. Wynik meczu w 82’ ustalił Michał Pietrzak, który mocnym strzałem z 16 metrów, pokonał bezradnego bramkarza gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Juniorzy Orląt potrafią grać lepiej, dlatego mecz ten można ocenić co najwyżej na trójkę, 3-bramki i 3 punkty. Cieszy szeroka w tym sezonie kadra, oraz dobre wejście do składu, aż 4 nowych zawodników Michała Pietrzaka, Dawida Bednarka, Mikołaja Wąsiewicza i Jakuba Chyły.

 

Related Articles
2017.10.29 Orlęta Cielądz 5:0 Olympic Słupia

Orlęta w dobrym stylu wygrywają z Olympiciem Słypia, zapisując kolejne trzy punkty na swoje konto. Zasłużone zwycięstwo pozwoliło nam umocnić się na pozycji wicelidera ligi. Zapraszamy do oglądania zdjęć...

W Słupi na trójkę!

Runda wiosenna rozpoczęła się na dobre. Przed Orlętami trudne zadanie zakończenia rozgrywek na jak najwyższym miejscu w tabeli.  

Z Olympiciem nie tylko wynik na piątkę!

W tym sezonie Skierniewicka Klasa Okręgowa jest niezwykle wyrównana. Zwycięstwo pozwala na wskoczenie kilka miejsc wyżej, a porażka może doprowadzić do spadku poniżej 10. Tak przynajmniej było przed...

Nieudany początek sezonu Juniorów!

W weekend 8 kwietnia, juniorzy Orląt rozpoczęli sezon, który będzie składał się tylko z jednej rundy - wiosennej. Po dwóch kolejkach bilans nie jest najlepszy – 2 porażki, 7 straconych bramek i tylko 3...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 15 36
2. Macovia Maków 15 30
3. Jutrzenka Drzewce 15 29
4. GLKS Wołucza 15 28
5. Olimpia Chąśno 15 27
6. Pogoń Bełchów 15 23
7. Olimpia Jeżów 15 22
8. Olympic Słupia 15 22
9. Juvenia Wysokienice 15 22
10. Orlęta Cielądz 15 22
11. Zryw Wygoda 15 19
12. Pogoń Godzianów 15 19
13. Widok Skierniewice 15 18
14. Victoria Bielawy 15 12
15. Vagat Domaniewice 15 11
16. Miedniewiczanka Miedniewice 15 10

Historia Klubu

 

Ludowy Zespół Sportowy w Cielądzu został założony z inicjatywy Stefana Paterki i ówczesnego komendanta posterunku policji w Cielądzu, Jana Sobczyka. W początkowym okresie istnienia klubu wiodącą dyscyplina była lekkoatletyka, szczególnie biegi przełajowe, oraz strzelectwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry zespołowe, ale w zupełnie innej formie niż dziś znane. Sekcja piłkarska nie była zgłoszona do żadnych rozgrywek ligowych, a zawody odbywały się jedynie w formie wewnętrznej rywalizacji.