W czwartek 30 sierpnia nowe rozgrywki zainaugurowała nasza najmłodsza grupa Młodzik D2. Wspomniany sezon to duże wyzwanie dla naszych zawodników – m.in. przejście do gry w systemie 9x9 czy towarzystwo profesjonalnego sędziego. Jak wiemy początki bywają trudne, co pokazały przedsezonowe sparingi.

Pierwszy mecz sezonu pokazał, że chłopcy są głodni gry. Do Godzianowa wybraliśmy się w dobrych nastrojach w z pełnym 16-osobowym składem: Olek Kucharski, Bartek Zaręba, Michał Suski, Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz, Fabian Królak, Dorian Gawot, Mateusz Czech, Kacper Kamiński, Filip Wosiek, Daniel Klimczak, Kuba Stolarek, Olek Kłos, Marcin Kłos, Kacper Bernacki, Mariusz Budek.

Mecz nie zaczął się po naszej myśli. Fantastycznie przygotowana murawa wydawała się być w pierwszych minutach większym sprzymierzeńcem gospodarzy. Pogoń zdobyła bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Reakcja naszego zespołu była najlepsza z możliwych: chęć jak najszybszego wyrównania. Mimo kilku sytuacji ta sztuka udała się dopiero na 2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po składnej i szybkiej akcji gola zdobył Olek Kucharski, który wykorzystał podanie Fabiana Królaka.

Druga część gry to już zdecydowana dominacja naszych Orląt. Dużo sytuacji podbramkowych, kilkanaście rzutów rożnych i wreszcie upragnione bramki: kolejną dorzucił Olek Kucharski wykorzystując zamieszanie w polu karnym, a dwie pozostałe strzałami z dystansu zdobyli odpowiednio Michał Suski i Adrian Heleniak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, również dzięki dobrej postawie naszych bramkarzy: Kacpra Kamińskiego i Doriana Gawota. Tegoroczny terminarz nie daje czasu na odpoczynek. Kolejne spotkanie już w niedzielę 2 września w Cielądzu o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków!

 

Related Articles
Trampkarze wciąż bez wygranej!

Tylko 1 punkt zdobyli Trampkarze Orląt w dotychczasowych pięciu spotkaniach. W minioną niedzielę, na boisku w Regnowie Orlęta podejmowały Pogoń Godzianów.  

Niezasłużona porażka w Godzianowie!

Z Pogonią Godzianów mieliśmy okazję zagrać w Pucharze Polski, wówczas w końcówce spotkania zdobyliśmy trzy bramki i mogliśmy cieszyć się z awansu. Tym razem miało być inaczej szczególnie że tydzień...

Młodziki ratują punkt w ostatniej akcji!

W drugiej kolejce skierniewickiej ligi D2 Młodzik grupa II nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną LUKS Sadkowice. Rozegrany kilka tygodni temu mecz kontrolny pokazał, że ekipa z Sadkowic poczyniła...

Pogoń Godzianów postraszyła Orlęta!

Podbudowani wygranym meczem z Juvenią Wysokienice, do Godzianowa jechaliśmy pewni siebie. Nie wiedzieliśmy jak Pogoń Godzianów gra i na co stać beniaminka Skierniewickiej Klasy Okręgowej. Orlęta...

Młodzikom zabrakło skuteczności!

Młodziki Orląt w tegorocznych rozgrywkach remisują po raz trzeci z rzędu. Ponownie nie byliśmy zespołem słabszym, znów zawiodła skuteczność. Ten problem męczy wszystkie nasze zespoły począwszy od Seniorów...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 15 36
2. Macovia Maków 15 30
3. Jutrzenka Drzewce 15 29
4. GLKS Wołucza 15 28
5. Olimpia Chąśno 15 27
6. Pogoń Bełchów 15 23
7. Olimpia Jeżów 15 22
8. Olympic Słupia 15 22
9. Juvenia Wysokienice 15 22
10. Orlęta Cielądz 15 22
11. Zryw Wygoda 15 19
12. Pogoń Godzianów 15 19
13. Widok Skierniewice 15 18
14. Victoria Bielawy 15 12
15. Vagat Domaniewice 15 11
16. Miedniewiczanka Miedniewice 15 10

Historia Klubu

 

Ludowy Zespół Sportowy w Cielądzu został założony z inicjatywy Stefana Paterki i ówczesnego komendanta posterunku policji w Cielądzu, Jana Sobczyka. W początkowym okresie istnienia klubu wiodącą dyscyplina była lekkoatletyka, szczególnie biegi przełajowe, oraz strzelectwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry zespołowe, ale w zupełnie innej formie niż dziś znane. Sekcja piłkarska nie była zgłoszona do żadnych rozgrywek ligowych, a zawody odbywały się jedynie w formie wewnętrznej rywalizacji.