Występy drużyn młodzieżowych w sezonie 2018/2019

Występy drużyn młodzieżowych w sezonie 2018/2019

Sezon 2018/2019 był rokiem przejściowym, w czasie którego Zarząd i klub przygotowywali się do reorganizacji drużyn młodzieżowych. Pierwsza zmiana nastąpiła już na wiosnę, wówczas zrezygnowaliśmy z prowadzenia drużyny Juniorów Starszych.

W sezonie jesień 2018 LKS Orlęta Cielądz do rozgrywek zgłosiły 3 drużyny młodzieżowe: Juniora Starszego (A1), Trampkarzy (C1) i Młodzików (D2). Początkowo w lidze Juniorów Starszych miało wystąpić 8 zespołów. Jeszcze przed rozgrywkami wycofały się 2 zespoły, po czym w trakcie rozgrywek kolejne 2. W efekcie ostatecznie w rozgrywkach udział wzięli: Olimpia Chąśno, Start Złaków Borowy, Vagat Domaniewice i Orlęta Cielądz. Rozgrywki nie były udane. Orlęta zajęły III miejsce, zdobywając jedynie 4 punkty. Strzeliliśmy 15 bramek i straciliśmy 18.  Należy jednak wziąć pod uwagę, że drużyna Orląt po raz kolejny grała głównie rocznikiem 2002-2003 w rozgrywkach 2000-2001.

W rundzie jesiennej w Juniorach Starszych zagrali: Ambrozik Tomasz, Bednarek Dawid, Chyła Jakub, Dewille Kacper, Durka Jakub, Kielan Maciej, Klimaszewski Patryk, Kostrzewa Jakub, Marciniak Przemysław, Nowicki Dominik, Pietrzak Michał, Skoneczny Kamil, Sowik Mateusz, Szewczyk Bartosz, Szewczyk Szymon, Śliwiński Bartosz, Winczewski Jakub, Woźniak Adrian, Wysocki Jakub; Trener: Rafał Głębocki

Na jesieni trampkarze Orląt grali w I lidze Skierniewickiej, w której wystąpiło łącznie 6 drużyn. Trampkarze zajęli w lidze 5 miejsce, ratując się przed spadkiem do II ligi, dzięki czemu na wiosnę ponownie mogli zagrać z lepszymi przeciwnikami. W 10 meczach Orlęta zdobyły 10 punktów, strzeliły 23 bramki, tracąc aż 51.  Wymogi licencyjne względem trenerów sprawiły, że drużyna nie miała na jesieni stałego trenera, który odpowiadałby za jej ustawienie. Piąte miejsce i utrzymanie w I lidzie można potraktować jako zrealizowane minimum.

W rundzie jesiennej w Trampkarzach zagrali: Ambrozik Adrian, Budek Michał, Chojnacki Szymon, Grochal Michał, Kłos Bartosz, Korzycki Kacper, Królak Olaf, Marud Marcin, Marud Mikołaj, Matuszczak Michał,  Pachnik Piotr, Pieczątka Gabriel, Redlicki Mateusz, Sienkiewicz Mateusz, Skoneczny Jakub, Słodki Filip, Słodki Kamil, Wosiek Jakub

Najlepiej ze wszystkich drużyn młodzieżowych poradził sobie zespół Młodzika. Nasza najmłodsza drużyna zajęła 3 miejsce w rozgrywkach, w których wzięło udział 8 zespołów. Orlęta zdobyły 21 punktów w 14 spotkaniach, strzeliły 39 bramek i stracili 39 bramek. Dzięki zajęciu 3 miejsca, na wiosnę drużyna Orląt zagrała w I Lidze Skierniewickiej.

W rundzie jesiennej w Młodzikach zagrali: Bernacki Kacper, Budek Mariusz, Czech Mateusz, Gawot Dorian, Heleniak Adrian, Kamiński Kacper, Klimczak Daniel, Kłos Aleksander, Kłos Marcin, Królak Fabian, Kucharski Aleksander, Rzadkiewicz Dawid, Stolarek Jakub, Suski Michał, Wosiek Filip, Zaręba Bartosz. Trenerem drużyny był Daniel Łaski.

W przerwie zimowej, nastąpiły drobne zmiany. Postanowiono wycofać zespół Juniora Starszego a do rozgrywek zgłosić Juniora Młodszego rocznik 2002-2003. Starsi piłkarze mogli przejść do drużyny seniorów, z czego skorzystało 3 zawodników. Od początku Orlęta miały pecha, kilku zawodników wypadło z powodu kontuzji, wiele meczów graliśmy po 11, ewentualnie z rezerwowym bramkarzem. Pomimo przeciwności nasza młodzież w 8 spotkaniach wywalczyła 18 punktów i zajęła 3 miejsce.

W rundzie wiosennej w Juniorach Starszych zagrali: Ambrozik Adrian, Bednarek Dawid, Chyła Jakub, Chyła Karol, Dewille Kacper, Kieszek Bartosz, Kostrzewa Jakub, Lewandowski Mateusz, Nowicki Dominik, Pietrzak Michał, Skoneczny Kamil, Słodki Filip, Sowik Mateusz, Szewczyk Bartosz, Winczewski Jakub, Włodarczyk Adrian, Wosiek Jakub, Woźniak Adrian, Wysocki Jakub; Trener: Rafał Głębocki

Trochę słabiej w rozgrywkach wiodło się drużynie Trampkarzy, którzy na wiosnę ponownie w I lidze zajęli 5 miejsce. W 10 spotkaniach wywalczyli jedynie 6 punktów, strzelili 15 bramek i stracili 45. Należy jednak zaznaczyć, że tak jak starsi koledzy tak i trampkarze borykali się z problemami kadrowymi. Część zawodników musiała wspierać starszych kolegów, ich miejsce zajmowali 2 lata młodsi zawodnicy.

W rundzie wiosennej w trampkarzach zagrali: Ambrozik Adrian, Budek Michał, Grochal Michał, Idzikowski Kacper, Kłos Bartosz, Korzycki Kacper, Królak Olaf, Lewandowski Mateusz, Matuszczak Michał,  Pachnik Piotr, Pawłowski Jakub, Pieczątka Gabriel, Redlicki Mateusz, Skoneczny Jakub, Słodki Filip, Słodki Kamil, Wojtczak Zuzanna, Wosiek Jakub. Trener: Jarosław Karaś.

W sezonie wiosennym, Młodziki Orląt wystąpiły w I lidze, gdzie znalazło się aż 5 drużyn miejskich i tylko 2 wiejskie (w tym Orlęta). Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Orlęta ostatecznie zajęły 5 miejsce za takimi drużynami jak Widok Skierniewice, Pelikan Łowicz, Mazovia Rawa Mazowiecka czy AP Champions Łowicz. Przeciwnicy byli naprawdę wymagający, o czym świadczy choćby to, że Widok w tym sezonie zagra w I lidze Wojewódzkiej.

W rundzie wiosennej w Młodzikach zagrali: Bernacki Kacper, Budek Mariusz, Czech Mateusz, Dećko Gabriel, Gawot Dorian, Heleniak Adrian, Idzikowski Arsen, Kamiński Kacper, Klimczak Daniel, Kłos Aleksander, Kłos Marcin, Królak Fabian, Kucharski Aleksander, Owczarek Michał, Rzadkiewicz Dawid, Stolarek Jakub, Suski Michał, Wosiek Filip, Zaręba Bartosz. Trenerem drużyny był Krzysztof Lechowski.

Nie był to najlepszy sezon w naszym wykonaniu, potrzebna więc była zmiana i to duża szczególnie w drużynach młodzieżowych. Dlatego podjęte decyzję o reorganizacji młodzieżówki, więcej informacji na ten temat, wkrótce na naszej stronie.