Długi weekend majowy nie był udany dla naszych drużyn młodzieżowych. Juniorzy grali na własnym boisku z Olimpią Chąśno i byli faworytem spotkania. Boisko zweryfikowało oczekiwania względem tego meczu.

Orlęta mecz z Olimpią rozegrały w następującym składzie: Bramkarz: Karol Chyła; Obrońcy: Jakub Chyła, Jakub Wosiek, Adrian Woźniak, Jakub Wysocki; Pomocnicy: Kamil Skoneczny, Dawid Bednarek, Michał Pietrzak, Jakub Kostrzewa (32' Mateusz Sowik), Kacper Dewille; Napastnik: Mikołaj Wąsiewicz; Rezerwowi: Mateusz Sowik

Spotkanie pomiędzy drużynami młodzieżowymi Orląt i Olimpii było o tyle ciekawe, że obydwa zespoły wystąpiły z 11 piłkarzami. Jedynym rezerwowym na naszej ławce była Mateusz Sowik, który jest bramkarzem. Olimpia grała prostą piłkę z pominięciem drugiej linii. Orlęta natomiast próbowały budować akcję, zaczynając od środkowej strefy boiska. Niestety nie wychodziło, to nam najlepiej.

Goście stworzyli więcej okazji bramkowych, ale dobrze w bramce spisywał się Karol Chyła, który kilkukrotnie ratował nas z opresji. W 2’ po faulu na zawodniku gości, sędzia odgwizduje rzut karny. Karol wyczuł intencje przeciwnika i obronił jedenastkę. W 14’ popełniamy błąd w obronie, którego efektem jest bramka dla Chąśna. Po raz kolejny ułatwiamy przeciwnikom zadanie.

Od tego momentu na boisku działo się niewiele. Orlęta nie potrafiły przebić się w pole karne przeciwników. Olimpia grała długą piłkę za plecy naszych obrońców, ale bezskutecznie. Na domiar złego kontuzji nabawił się Jakub Kostrzewa, w jego miejsce na boisku pojawił się Mateusz Sowik.

Wyrównujemy w 73’ po bramce Adriana Woźniaka z rzutu karnego. Goście w 78’ odpowiadają drugą bramką. Mamy jeszcze okazje do wyrównania, ale ich nie wykorzystujemy. W 80’ Karol Chyła popełnia błąd przy wybijaniu piłki zza pola karnego i trafia w przeciwnika, piłka wpada do siatki i jest 3:1 dla Chąśna. Orlęta próbowały jeszcze coś zrobić, szczególnie aktywny z przodu był Mikołaj Wąsiewicz, ale dobra gra defensywna Olimpii, skutecznie utrudniała nam ataki. W 84’ goście ustalają wynik spotkania na 4:1.

Nie był to najlepszy mecz, w wykonaniu naszej drużyny młodzieżowej. O ile w dwóch poprzednich szczęście nam dopisywało, o tyle w spotkaniu z Chąśnem szczęście było po stronie przeciwników. Pomimo porażki szansa na pierwsze miejsce wciąż jest realna.

Related Articles
W meczu z Olimpią zabrakło spokoju!

Już po drugiej kolejce Skierniewickiej Klasy Okręgowej, żadna z drużyn nie ma kompletu punktów. Zanosi się na niezwykle wyrównany sezon w tym roku.O słabieni brakiem trzech podstawowych zawodników,...

Za dużo błędów w meczu z Olimpią Chąśno!

W miniony weekend Orlęta Cielądz rozgrywały mecz w Chąśnie z tamtejszą Olimpią. Nikogo nie trzeba było przekonywać, że będzie to mecz ciężki i że nie łatwo będzie zdobyć jakiekolwiek punkty.

Olimpia zabiera nam punkty w końcówce!

W niedzielę 7 października Orlętarozegrały spotkanie z Olimpią Chąśno. Zwycięstwo w tym meczu było bardzo ważne dla naszego zespołu. Cztery porażki pod rząd negatywnie wpłynęły na morale zespołu.

2017.08.27 Orlęta Cielądz 2:2 Olimpia Chąśno

Druga kolejka Skierniewickiej Klasy Okręgowej sezonu 2017/2018, Orlęta na własnym boisku podejmowały Olimpię Chąśno, która była typowana na faworyta do zwycięstwa w lidzie. Nie wiele brakło, ale...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 28 67
2. Olimpia Chąśno 28 59
3. Jutrzenka Drzewce 28 55
4. GLKS Wołucza 27 54
5. Olimpia Jeżów 28 52
6. Orlęta Cielądz 28 47
7. Juvenia Wysokienice 27 41
8. Macovia Maków 28 41
9. Pogoń Bełchów 28 39
10. Pogoń Godzianów 28 37
11. Olympic Słupia 28 33
12. Zryw Wygoda 28 30
13. Widok Skierniewice 28 26
14. Victoria Bielawy 28 25
15. Vagat Domaniewice 28 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 28 17