D2: Poraz kolejny zawiodła skuteczność!

2019.04.29 Orlęta Cielądz 1:3 Białka Biała Rawska (D2)

Młodzikom Orląt nie wiedzie się najlepiej w rozgrywkach I Ligi Skierniewickiej. W poniedziałek 29 kwietnia, rozegrali mecz z Białką Biała Rawska. Spotkanie to było niezwykle ważne, niestety nie skończyło się dla nas szczęśliwie.

Orlęta w spotkaniu z Białką zagrały w następującym składzie: Bramkarz: Dorian Gawot; Obrona: Dawid Rzadkiewicz, Adrian Heleniak, Michał Suski, Fabian Królak; Pomoc: Bartosz Zaręba, Aleksander Kucharski, Aleksander Kłos; Napastnik: Filip Wosiek; Rezerwowi: Michał Owczarek, Kacper Kamiński, Mariusz Budek, Marcin Kłos

Mecz od początku był wyrównany, z niewielką przewagą Białki. Orlęta grałby bardzo dobrze z kontrataku, szybko przesuwając się pod pole karne gości. Niestety dobrze grająca defensywa drużyny z Białej Rawskiej, skutecznie rozbijała nasze akcje. Swoich sił Orlęta próbowały ze stałych fragmentów, okazje były wręcz idealne, ale zawodziła skuteczność. Szansę na zdobycie bramki mieli Filip Wosiek, Olek Kucharski i Michał Suski. W 13’ bramkę zdobywa Białka, napastnik gości wykorzystał zamieszanie pod naszą bramką i pokonał Doriana Gawota. Do przerwy (po 30 minutach) pomimo okazji obydwu drużyn wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie, grę utrudniały obfite opady deszczu. Chłopcy dzielnie znosili ulewny deszcz, starając się odrobić straty. Mimo, że orlęta maiły więcej okazji do wyrównania, to zawodnicy Białki zdobywają drugą bramkę w 37'. W 45’ Filip Wosiek wychodzi sam na sam z bramkarzem gości i strzela gola kontaktowego. W tym momencie sędzia przerywa mecz na 20 minut, z powodu opadów gradu. Po przerwie Orlęta rzuciły się do odrabiania strat. Pomimo sporej przewagi, brakowało silnego, celnego strzału, którzy dałby prowadzenie, gry nie ułatwiała nam też woda zalegająca w całym polu karnym przeciwników. W 53’ Białka przeprowadziła kontrę zdobywając trzecią bramkę tego dnia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Chłopców zgubiła zbyt duża pewność siebie. Zespół z Białej Rawskiej grał dobrze piłką, potrafił przesuwać akcję z jednej strony boiska na drugą. Mimo iż indywidualnie prezentowaliśmy się lepiej, zabrakło wymiany podań i przyśpieszenia gry. Orlęta czeka ciężki bój o jak najwyższe miejsce w lidze. Do końca sezonu jeszcze 8 meczów w których muszą poszukać zdobyczy punktowych.

Białka Biała Rawska