Młodzikom Orląt nie wiedzie się najlepiej w rozgrywkach I Ligi Skierniewickiej. W poniedziałek 29 kwietnia, rozegrali mecz z Białką Biała Rawska. Spotkanie to było niezwykle ważne, niestety nie skończyło się dla nas szczęśliwie.

Orlęta w spotkaniu z Białką zagrały w następującym składzie:

Bramkarz: Dorian gawot; Obrona: Dawid Rzadkiewicz, Adrian Heleniak, Michał Suski, Fabian Królak; Pomoc: Bartosz Zaręba, Aleksander Kucharski, Aleksander Kłos; Napastnik: Filip Wosiek; Rezerwowi: Michał Owczarek, Kacper Kamiński, Mariusz Budek, Marcin Kłos

Mecz od początku był wyrównany, z niewielką przewagą Białki. Orlęta grałby bardzo dobrze z kontrataku, szybko przesuwając się pod pole karne gości. Niestety dobrze grająca defensywa drużyny z Białej Rawskiej, skutecznie rozbijała nasze akcje. Swoich sił Orlęta próbowały ze stałych fragmentów, okazje były wręcz idealne, ale zawodziła skuteczność. Szansę na zdobycie bramki mieli Filip Wosiek, Olek Kucharski i Michał Suski. W 13’ bramkę zdobywa Białka, napastnik gości wykorzystał zamieszanie pod naszą bramką i pokonał Doriana Gawota. Do przerwy (po 30 minutach) pomimo okazji obydwu drużyn wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie, grę utrudniały obfite opady deszczu. Chłopcy dzielnie znosili ulewny deszcz, starając się odrobić straty. Mimo, że orlęta maiły więcej okazji do wyrównania, to zawodnicy Białki zdobywają drugą bramkę w 37'. W 45’ Filip Wosiek wychodzi sam na sam z bramkarzem gości i strzela gola kontaktowego. W tym momencie sędzia przerywa mecz na 20 minut, z powodu opadów gradu. Po przerwie Orlęta rzuciły się do odrabiania strat. Pomimo sporej przewagi, brakowało silnego, celnego strzału, którzy dałby prowadzenie, gry nie ułatwiała nam też woda zalegająca w całym polu karnym przeciwników. W 53’ Białka przeprowadziła kontrę zdobywając trzecią bramkę tego dnia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Chłopców zgubiła zbyt duża pewność siebie. Zespół z Białej Rawskiej grał dobrze piłką, potrafił przesuwać akcję z jednej strony boiska na drugą. Mimo iż indywidualnie prezentowaliśmy się lepiej, zabrakło wymiany podań i przyśpieszenia gry. Orlęta czeka ciężki bój o jak najwyższe miejsce w lidze. Do końca sezonu jeszcze 8 meczów w których muszą poszukać zdobyczy punktowych.

Related Articles
D2: Wielkie emocje w meczu z Białką!

Niedzielne popołudnie zgromadziło na trybunach w Cielądzu, sporą grupę kibiców, którzy przybyli dopingować najmłodszy zespół Orląt. Drużyna Młodzika prowadzona przez Daniela Łaskiego, nie miała...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 25 58
2. GLKS Wołucza 24 50
3. Olimpia Chąśno 25 50
4. Jutrzenka Drzewce 25 48
5. Olimpia Jeżów 25 45
6. Orlęta Cielądz 24 40
7. Juvenia Wysokienice 25 38
8. Macovia Maków 25 37
9. Pogoń Bełchów 25 33
10. Pogoń Godzianów 25 33
11. Olympic Słupia 25 30
12. Zryw Wygoda 25 27
13. Victoria Bielawy 25 25
14. Widok Skierniewice 25 23
15. Vagat Domaniewice 25 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 25 17