Coraz bliżej półmetka rozgrywek jest drużyna trampkarzy. Zespół prowadzony przez Jarosława Karasia, w ubiegłą sobotę podejmował na boisku w Regnowie Mazovię Rawa Mazowiecka.

Orlęta w spotkaniu z Mazovią wystąpiły w następującym składzie: Bramkarz: Mateusz Redlicki; Obrona: Gabriel Pieczątka, Jakub Wosiek, Adrian Ambrozik, Mateusz Lewandowski; Pomoc: Kacper Korzycki, Michał Matuszczak, Michał Grochal, Filip Słodki, Piotr Pachnik; Napastnik: Kamil Słodki; Rezerwa: Zuzanna Wojtczak, Mateusz Sienkiewicz, Olaf Królak, Bartosz Kłos.

Od początku spotkania Orlęta nastawiły się na grę defensywą i kontrataki. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Przeciwnicy mieli sporo problemów z przedarciem się pod naszą bramkę. Mazovia okazje do zdobycia bramki miała w 12’, na szczęście udało nam się wyjść obronną ręką z własnego pola karnego. W 27’ po uderzeniu zawodnika gości piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Dobrze na bramce spisywał się Mateusz Redlicki, który umiejętnie czytał grę przeciwników, zarówno w piątce jak i na przedpolu. Pierwszą bramkę tracimy w 38’, prostopadłe zagranie z środka pola, napastnik Mazovii wychodzi sam na sam i otwiera wynik spotkania. Dosłownie minutę później Orlęta rozegrały dobrą akcję, ale Kamil Słodki, został powstrzymany przez stopera Mazovii. Do przerwy Orlęta Cielądz 0:1 Mazovia Rawa Mazowiecka.

Po zmianie stron, gra wyglądała w bardzo podobny sposób. Mazovia kontrolowała wydarzenia na boisku, Orlęta ustawiły się na kontry. Niestety już na początku drugiej odsłony, popełniamy błąd w defensywie i Mazovia zdobywa drugą bramkę. W tej sytuacji trener pozwala pograć zawodnikom rezerwowym, głownie z rocznika 2006, a więc o 2 lata młodszych od przeciwników. W 54’ Mazovia zdobywa trzecią bramkę, którą w zasadzie sami sobie strzelamy. Na nasze szczęście cały czas w bramce świetnie spisuje się Mateusz Redlicki, który kilkukrotnie ratuje nas w sytuacji sam na sam.  Niestety w 72’ i 74’ tracimy dwie kolejne bramki po naszych błędach. Ostatecznie przegrywamy 0:5.

Bardzo dobra pierwsza połowa, w wykonaniu naszej defensywy. Nie ustrzegliśmy się błędów, które skrupulatnie wykorzystał przeciwnik. Tego dnia Mazovia była lepsza i zasłużenie wygrała. Teraz czeka nas wyjazd do Skierniewic i mecz z tamtejszą Unią, która zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 4 maja o godzinie 10:00.

Related Articles
C1: Drugie spotkanie dla Mazovii!

Kolejny sparing przygotowujący do nowego sezonu rozegrali trampkarze Orląt (C1), z trampkarzami Mazovii (C2). Tydzień wcześniej, mecz pomiędzy tymi zespołami wygrały Orlęta aż 4:1, w tym spotkaniu...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 25 58
2. GLKS Wołucza 24 50
3. Olimpia Chąśno 25 50
4. Jutrzenka Drzewce 25 48
5. Olimpia Jeżów 25 45
6. Orlęta Cielądz 24 40
7. Juvenia Wysokienice 25 38
8. Macovia Maków 25 37
9. Pogoń Bełchów 25 33
10. Pogoń Godzianów 25 33
11. Olympic Słupia 25 30
12. Zryw Wygoda 25 27
13. Victoria Bielawy 25 25
14. Widok Skierniewice 25 23
15. Vagat Domaniewice 25 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 25 17