W pierwszej kolejce rundy wiosennej Orlęta podejmowały na własnym boisku Czarnych Bednary. Zawodnicy Orląt nie wiedzieli czego mogą spodziewać po dzisiejszych przeciwnikach. Byli przygotowani do trudnego meczu.

Orlęta rozpoczęły mecz w następującym składzie: Bramkarz: Karol Chyła; Obrońcy: Jakub Chyła, Bartosz Kieszek, Adrian Woźniak, Jakub Wysocki; Pomocnicy: Bartosz Szewczyk (83` Jakub Winczewski), Dawid Bednarek, Jakub Kostrzewa, Kamil Skoneczny (65` Adrian Włodarczyk); Napastnicy: Michał Pietrzak, Mikołaj Wąsiewicz; Rezerwowi: Jakub Winczewski, Adrian Włodarczyk

Obydwie ekipy na ten mecz, przyjechały w trzynastoosobowych składach. Mała liczba rezerwowych, nie pozwalała na forsowanie tempa. Mecz był więc spokojny i rozgrywał się głównie w środkowej strefie boiska. Początek spotkania opierał się głównie na atakach pozycyjnych. Po jednej z takich akcji Michał Pietrzak zagrywa między obrońców do lepiej ustawionego Mikołaja Wąsiewicza. Mikołaj przyjmuje piłkę i uderza, niestety futbolówka przelatuje obok lewego słupka bramki. W 10`spotkania, Mikołaj wciela się w rolę podaje górną piłkę do Bartosza Szewczyka. Pomocnik Orląt przyjmuje lewa nogą, wbiega w pole karne i oddaje strzał z ostrego kąta. Piłka nabiera rotacji, przelatuje nad bramkarzem i wpada do siatki. Orlęta wychodzą na prowadzenie. Kilka minut później, po ostrym wejściu zawodnika z Bednar mamy rzut wolny. Do piłki podchodzi Jakub Kostrzewa, oddaje precyzyjny strzał ale bramkarz wyczuł intencje i wyjaśnił sytuację. Po kolejnym ataku pozycyjnym, Orlęta mają rzut rożny. Jakub Kostrzewa dogrywa na krótki słupek do Mikołaja Wąsiewicza, który za bardzo podszedł pod piłkę, w efekcie czego futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W 30' Mikołaj Wąsiewicz, próbuje minąć trzech obrońców Bednar, jeden z nich ścina Mikołaja w polu karnym i sędzia odgwizduje jedenastkę. Sam poszkodowany podchodzi do rzutu karnego i pewnym strzałem w lewy róg bramkarza zamienia jedenastkę na bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Michał Pietrzak dorzuca piłkę  w pole karne, futbolówka przelatuję nad głowami obrońców na druga stronę szesnastki. Akcje z drugiej strony zamyka Jakub Wysocki, który silnym strzałem z pół woleja, posyła piłkę tuż nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej części nie działo się zbyt wiele, spotkanie raczej rozgrywane w środku pola. Orlęta bez pomysłu na grę przestały tak dominować i oddały inicjatywę Czarnym Bednary. W 55`Michał Pietrzak zagrywa piłkę w boczną strefę boiska do niepilnowanego Kamila Skonecznego. Niestety pomocnik Orląt złym przyjęciem utrudnia sobie całą sytuacje, i choć doszedł do pozycji strzeleckiej piłka wylądowała daleko od bramki. Dobra zmianę dał Adrian Włodarczyk, który zaraz po wejściu dwukrotnie dośrodkował w pole karne. Niestety żaden z piłkarzy Orląt nie przeciął tych podań ani nie zamykał akcji.

W 80`po raz kolejny Adrian Włodarczyk dogrywa piłkę w pole karne do nadbiegającego Michała Pietrzaka. Michał uderza głową na tyle silnie, że golkiper z Bednar ma problemy z jej opanowaniem. Piłka wypada bramkarzowi z rąk, wprost  na głowę Jakuba Kostrzewy, który strzałem od poprzeczki zmienia wynik meczu na 3:0. Pod koniec meczu Michał Pietrzak dostał podanie od Jakuba Winczewskiego, grającego na lewej obronie, przyjął piłkę i natychmiast ściął pole karne. Michał decyduje się na uderzenie z 14 metra tuż obok lewego słupka bramki. Pomimo kilku dogodnych akcji wynik nie uległ zmianie ostatecznie Orlęta Cielądz 3:0 Czarni Bednary

Juniorzy Orląt po wygranym meczu prawdopodobnie uplasują się w przodzie tabeli. Już za tydzień 14 kwietnia, o godzinie 14:00 w Regnowie, odbędzie się spotkanie derbowe miedzy Sokołem Regnów a Orlętami, zapraszamy serdecznie.

Related Articles

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 28 67
2. Olimpia Chąśno 28 59
3. Jutrzenka Drzewce 28 55
4. GLKS Wołucza 27 54
5. Olimpia Jeżów 28 52
6. Orlęta Cielądz 28 47
7. Juvenia Wysokienice 27 41
8. Macovia Maków 28 41
9. Pogoń Bełchów 28 39
10. Pogoń Godzianów 28 37
11. Olympic Słupia 28 33
12. Zryw Wygoda 28 30
13. Widok Skierniewice 28 26
14. Victoria Bielawy 28 25
15. Vagat Domaniewice 28 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 28 17