Kolejny sparing przygotowujący do nowego sezonu rozegrali trampkarze Orląt (C1), z trampkarzami Mazovii (C2). Tydzień wcześniej, mecz pomiędzy tymi zespołami wygrały Orlęta aż 4:1, w tym spotkaniu niestety przegraliśmy.

Z różnych przyczyn na mecz nie mogło pojechać kilku zawodników, dlatego Orlęta udały się w niepełnym składzie. Gospodarze zgodzili się i sparing rozegraliśmy w drużynach 10 osobowych. Skład Orląt: Bramkarz: Tymoteusz Ochocki (pożyczony z rawskiej drużyny); Obrona: Michał Matuszczak, Michał Grochal, Mateusz Lewandowski; Pomoc: Kacper Korzycki, Filip Słodki, Kamil Słodki, Mateusz Redlicki; Napastnicy: Gabriel Pieczątka, Bartosz Kłos.

Od samego początku pogoda nie rozpieszczała zawodników Orląt. Największym przeciwnikiem tego spotkania był silny wiatr, który utrudniał rozgrywanie piłki. Orlęta miały kilka dobrych akcji ale nie potrafili ich wykorzystać. Dobrze na bramce spisywał się Tymoteusz, który obronił dużą ilość strzałów. Obrońcy oraz środkowi pomocnicy również grali bez zarzutów. Niestety jeszcze w pierwszej połowie przeciwnik lekkim uderzeniem umieszcza piłkę w naszej bramce.

Druga połowa lepsza w wykonaniu Orląt. Mieliśmy dwa rzuty wolne, do których podchodził Michał Grochal. Strzelał bezpośrednio na bramkę przeciwnika z czego oba strzały zostały obronione. Było dużo więcej okazji do umieszczenia piłki w bramce niż w pierwszej połowie. Niestety zabrakło nam precyzji. Podczas jednej z akcji sfaulowany został jeden ze środkowych pomocników Filip Słodki, który musiał zejść z boiska. Zastąpił go jeden z zawodników Mazovii. W tej części spotkania gospodarzom udaje się wykorzystać jedną z sytuacji i płaskim strzałem doprowadzić do dwubramkowej przewagi.

Mimo, że mecz zakończył się przegraną to jesteśmy zadowoleni z zaangażowania piłkarzy Orląt. W dzisiejszym spotkaniu, praktycznie każdy z naszych zawodników, zagrał na zupełnie innej pozycji. W meczu widać było zarówno plusy jak i minusy. Mamy nadzieję, że dzięki ich ciężkiej pracy z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Autor: Kasia Grochal

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 20 49
2. GLKS Wołucza 20 43
3. Jutrzenka Drzewce 20 35
4. Olimpia Chąśno 19 34
5. Orlęta Cielądz 20 34
6. Macovia Maków 20 34
7. Juvenia Wysokienice 20 32
8. Olimpia Jeżów 19 31
9. Olympic Słupia 20 29
10. Pogoń Bełchów 20 27
11. Pogoń Godzianów 20 27
12. Zryw Wygoda 20 20
13. Victoria Bielawy 20 19
14. Widok Skierniewice 20 18
15. Vagat Domaniewice 20 16
16. Miedniewiczanka Miedniewice 20 13