Niedzielne popołudnie zgromadziło na trybunach w Cielądzu, sporą grupę kibiców, którzy przybyli dopingować najmłodszy zespół Orląt. Drużyna Młodzika prowadzona przez Daniela Łaskiego, nie miała łatwego zadania.

Przeciwnikiem naszych młodych Orląt był silny zespół Białki Biała Rawska. Na mecz zebrał się komplet zawodników, tego dnia trener nie skorzystał ze wszystkich piłkarzy. W meczu udział wzięli. Olek Kucharski, Bartek Zaręba, Michał Suski, Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz, Fabian Królak, Dorian Gawot, Kacper Kamiński, Filip Wosiek, Daniel Klimczak, Mateusz Czech i Olek Kłos.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Orląt. Już w 2’ po prostym błędzie tracimy bramkę. Orlęta starają się nawiązać grę z przeciwnikiem, ale szybcy i dobrze techniczni napastnicy gości, sprawiają nam sporo problemów. Chwilę później jest już 0:2 dla przyjezdnych. Orlęta nie tracą nadziei, starając się atakować. Okazją dla nas stanowiły błędy popełniane przez defensywę gości. Niestety ciągle brakowało ostatniego podania. W 15’ po składnej akcji pierwszą bramkę dla Orląt zdobywa Filip Wosiek. Niestety w tej części meczu, strzelała już tylko Białka. Do przerwy Młodziki Orląt przegrywały 1:4.

Druga odsłona spotkania zupełnie odmienna od części pierwszej. Goście tylko trzykrotnie zagrozili naszej bramce. Podczas gdy Orlęta stworzyły sobie 8 sytuacji do zdobycia bramki. Na nasze szczęście wykorzystaliśmy trzy okazje, tym samym ratując remis. Drugą bramkę dla Orląt ponownie zdobywa Filip Wosiek po podaniu Michała Suskiego. Wynik na 3:4 podnosi Michał Suski, wykorzystując składną akcję całego zespołu. Wynik przypieczętował Adrian Heleniak, który pokonał bramkarza gości, uderzeniem z rzutu wolnego z odległości niemal dwudziestometrowej. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania mieliśmy szanse na wygranie, ale dwukrotnie zabrakło nam zimnej krwi.

Remis z tak wymagającym przeciwnikiem cieszy, choć pozostaje niedosyt po niewykorzystanych okazjach. Nie tylko strzelcy bramek ale cały zespół zasługuje na pochwały, grali konsekwentnie w obronie, zdominowali środek boiska i potrafili odwrócić losy wydawałoby się przegranego spotkania.

Related Articles
D2: Orlęta ratują punkt w ostatniej akcji!

W drugiej kolejce skierniewickiej ligi D2 Młodzik grupa II nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną LUKS Sadkowice. Rozegrany kilka tygodni temu mecz kontrolny pokazał, że ekipa z Sadkowic poczyniła...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 25 58
2. GLKS Wołucza 24 50
3. Olimpia Chąśno 25 50
4. Jutrzenka Drzewce 25 48
5. Olimpia Jeżów 25 45
6. Orlęta Cielądz 24 40
7. Juvenia Wysokienice 25 38
8. Macovia Maków 25 37
9. Pogoń Bełchów 25 33
10. Pogoń Godzianów 25 33
11. Olympic Słupia 25 30
12. Zryw Wygoda 25 27
13. Victoria Bielawy 25 25
14. Widok Skierniewice 25 23
15. Vagat Domaniewice 25 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 25 17