Do rozgrywek w kategorii Juniorów Starszych, zgłosiło się sześć zespołów: GLKS Wołucza, Olimpia Chąśno, Olympic Słupia, Orlęta Cielądz, Start Złaków Borowy i Vagat Domaniewice. Łódzki Związek Piłki Nożnej, zdecydował że tak jak przed rokiem. W tej klasie rozgrywek sezon będzie trwał tylko jedną rundę.

W tym czasie drużyny rozegrają mecz i rewanż. Tym samym na Juniorów Orląt czekało dziesięć ligowych spotkań. Niestety przed rozgrywkami z występów w tej kategorii zrezygnował zespół GLKS-u Wołucza. W lidze pozostało tylko 5 zespołów.

Juniorzy Orląt ligę zainaugurowali zwycięstwem w meczu z Olympiciem Słupia. Cieszy fakt, że w tym spotkaniu trener Rafał Głębocki mógł skorzystać z 18 zawodników. Skład Orląt wyglądał następująco: Bramkarz: Mateusz Sowik; Obrona: Bartosz Śliwiński (78' Dominik Nowicki), Przemysław Marciniak, Szymon Szewczyk, Jakub Winczewski (46' Jakub Chyła); Pomoc: Tomasz Ambrozik (55' Mikołaj Wąsiewicz), Bartosz Krakowiak (80' Kamil Skoneczny), Adrina Woźniak, Jakub Kostrzewa (66' Dawid Bednarek); Napasnicy: Kacper Dewille (46' Michał Pietrzak), Maciej Kielan (82' Jakub Wysocki).

Początek meczu bardzo chaotyczny w naszym wykonaniu. Brakowało dokładnych podań, mieliśmy też spore problemy z przyjęciem. Nawet wybicie piłki nie było dla nas łatwe. Obraz gry nie napawał optymizmem, jedynym pocieszającym faktem było to, że przeciwnikowi również nie wychodziło, mimo iż stworzył więcej okazji do zdobycia bramki. Plusem na naszą korzyść było przejęcie kontroli nad środkową strefą boiska, ale niestety nic z tego nie wynikało. Okazji strzeleckich jak na lekarstwo, a nawet te, które mieliśmy nie zostały wykorzystane. Na wyróżnienie za grę w pierwszej połowie zasługują Mateusz Sowik, Szymon Szewczyk, Adrian Woźniak i Maciej Kielan. Do przerwy Orlęta Cielądz 0:0 Olympic Słupia.

W drugiej odsłonie meczu, trener zdecydował się przeprowadzić wszystkie siedem zmian. Od początku na boisku pojawili się Jakub Chyła i Michał Pietrzak. Obraz gry nieznacznie się poprawił, zaczęliśmy tworzyć okazje bramkowe, wyeliminowaliśmy też część błędów z pierwszej połowy. Na efekty tych zmian nie trzeba było długo czekać. W 62’ Michał Pietrzak zagrywa prostopadłą piłkę do wybiegającego zza obrony Maćka Kielana, który wybiega w pole karne i pokonuje bramkarza gości.

W 66’ na boisko wszedł Dawid Bednarek. Sześć minut później Dawid otrzymuje podanie od Maćka Kielana i podnosi wynik spotkania na 2:0. Zawodnicy Olympicu nie pozostają dłużni, kilkukrotnie kontrując, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Sowik, który uchronił nas od strat bramkowych. Wynik meczu w 82’ ustalił Michał Pietrzak, który mocnym strzałem z 16 metrów, pokonał bezradnego bramkarza gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Juniorzy Orląt potrafią grać lepiej, dlatego mecz ten można ocenić co najwyżej na trójkę, 3-bramki i 3 punkty. Cieszy szeroka w tym sezonie kadra, oraz dobre wejście do składu, aż 4 nowych zawodników Michała Pietrzaka, Dawida Bednarka, Mikołaja Wąsiewicza i Jakuba Chyły.

Related Articles
Oddajemy punkty Olympicowi!

Orlęta w walce o Mistrzostwo, gubiły punkty w najmniej oczekiwanym momencie. Lubimy dramatyczne mecze, ale to co wydarzyło się w Słupi zaskoczyło chyba wszystkich obecnym tam kibiców.

2017.10.29 Orlęta Cielądz 5:0 Olympic Słupia

Orlęta w dobrym stylu wygrywają z Olympiciem Słypia, zapisując kolejne trzy punkty na swoje konto. Zasłużone zwycięstwo pozwoliło nam umocnić się na pozycji wicelidera ligi. Zapraszamy do oglądania zdjęć...

A1: Porażka Orląt na rozpoczęcie rundy wiosennej!

W weekend 8 kwietnia, juniorzy Orląt rozpoczęli sezon, który będzie składał się tylko z jednej rundy - wiosennej. W pierwszej kolejce Orlęta podejmowały na własnym boisku Olympic Słupię, drużynę...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 25 58
2. GLKS Wołucza 24 50
3. Olimpia Chąśno 25 50
4. Jutrzenka Drzewce 25 48
5. Olimpia Jeżów 25 45
6. Orlęta Cielądz 24 40
7. Juvenia Wysokienice 25 38
8. Macovia Maków 25 37
9. Pogoń Bełchów 25 33
10. Pogoń Godzianów 25 33
11. Olympic Słupia 25 30
12. Zryw Wygoda 25 27
13. Victoria Bielawy 25 25
14. Widok Skierniewice 25 23
15. Vagat Domaniewice 25 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 25 17