W czwartek 30 sierpnia nowe rozgrywki zainaugurowała nasza najmłodsza grupa Młodzik D2. Wspomniany sezon to duże wyzwanie dla naszych zawodników – m.in. przejście do gry w systemie 9x9 czy towarzystwo profesjonalnego sędziego.

Jak wiemy początki bywają trudne, co pokazały przedsezonowe sparingi. Pierwszy mecz sezonu pokazał, że chłopcy są głodni gry. Do Godzianowa wybraliśmy się w dobrych nastrojach w z pełnym 16-osobowym składem: Olek Kucharski, Bartek Zaręba, Michał Suski, Adrian Heleniak, Dawid Rzadkiewicz, Fabian Królak, Dorian Gawot, Mateusz Czech, Kacper Kamiński, Filip Wosiek, Daniel Klimczak, Kuba Stolarek, Olek Kłos, Marcin Kłos, Kacper Bernacki, Mariusz Budek.

Mecz nie zaczął się po naszej myśli. Fantastycznie przygotowana murawa wydawała się być w pierwszych minutach większym sprzymierzeńcem gospodarzy. Pogoń zdobyła bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Reakcja naszego zespołu była najlepsza z możliwych: chęć jak najszybszego wyrównania. Mimo kilku sytuacji ta sztuka udała się dopiero na 2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po składnej i szybkiej akcji gola zdobył Olek Kucharski, który wykorzystał podanie Fabiana Królaka.

Druga część gry to już zdecydowana dominacja naszych Orląt. Dużo sytuacji podbramkowych, kilkanaście rzutów rożnych i wreszcie upragnione bramki: kolejną dorzucił Olek Kucharski wykorzystując zamieszanie w polu karnym, a dwie pozostałe strzałami z dystansu zdobyli odpowiednio Michał Suski i Adrian Heleniak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, również dzięki dobrej postawie naszych bramkarzy: Kacpra Kamińskiego i Doriana Gawota. Tegoroczny terminarz nie daje czasu na odpoczynek. Kolejne spotkanie już w niedzielę 2 września w Cielądzu o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków!

Related Articles
D2: Orlętom zabrakło skuteczności!

Młodziki Orląt w tegorocznych rozgrywkach remisują po raz trzeci z rzędu. Ponownie nie byliśmy zespołem słabszym, znów zawiodła skuteczność. Ten problem męczy wszystkie nasze zespoły począwszy od Seniorów...

Niezasłużona porażka w Godzianowie!

Z Pogonią Godzianów mieliśmy okazję zagrać w Pucharze Polski, wówczas w końcówce spotkania zdobyliśmy trzy bramki i mogliśmy cieszyć się z awansu. Tym razem miało być inaczej szczególnie że tydzień...

Aktualna Tabela

1. Orzeł Nieborów 30 73
2. Olimpia Chąśno 30 65
3. GLKS Wołucza 30 61
4. Olimpia Jeżów 30 58
5. Jutrzenka Drzewce 30 57
6. Orlęta Cielądz 30 50
7. Juvenia Wysokienice 30 44
8. Pogoń Godzianów 30 43
9. Macovia Maków 30 41
10. Pogoń Bełchów 30 40
11. Zryw Wygoda 30 33
12. Olympic Słupia 30 33
13. Widok Skierniewice 30 32
14. Victoria Bielawy 30 25
15. Vagat Domaniewice 30 21
16. Miedniewiczanka Miedniewice 30 17