Pierwszy zdobyty punkt w rozgrywkach Juniorów Starszych. Przeciwnikiem Orląt w tym spotkaniu był zespół Zrywu Wygoda.

Juniorzy Orląt wystąpili w następującym składzie: Bramkarz: Mateusz Sowik: Obrona: Bartek Śliwiński, Adrian Woźniak, Jakub Durka, Jakub Winczewski (46’ Kuba Wysocki); Pomoc: Bartek Szewczyk, Bartek Krakowiak, Michał Żatkiewicz, Kamil Skoneczny: Napastnicy: Maciek Kielan, Jakub Kostrzewa.

Spotkanie ze Zrywem Wygoda bliźniaczo podobne do meczu ze Słupią. Od początku spotkania musieliśmy walczyć o piłkę, nie potrafiąc narzucić przeciwnikowi własnego stylu gry. Ponownie zbyt dużo rwanych akcji, sporo niedokładności w podaniach i przyjęciach. Rośli zawodnicy Zrywu zmusili nas do gry górą, co nie ułatwiało naszej drużynie zadania. Brakowało sił i szybkości w podejmowaniu decyzji. Na nasze szczęście umiejętności indywidualne poszczególnych zawodników pozwoliły Orlętom mecz zremisować choć powinniśmy wygrać. W 35’ meczu Zryw Wygoda wychodzi na prowadzenie po błędzie w grze defensywnej. Taki wynik utrzymał się do połowy.

Po przerwie Orlęta zmotywowane do gry, ruszyły do ataku. W 50’ powinniśmy wyrównać ale nie wykorzystujemy rzutu karnego. Kolejne akcje się mnożą, brakuje jednak skutecznego strzału. Dopiero w 77’ wyrównującą bramkę zdobywa Michał Żatkiewicz, uderzeniem z rzutu wolnego.  Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem okazję na zdobycie zwycięskiej bramki miał Maciek Kielan, ale uderzał niecelnie w dogodnej sytuacji.

To już trzeci mecz, w którym Orlęta tracą punkty, trochę na własne życzenie. Nie potrafimy narzucić własnego stylu gry, oddając pierwszeństwo przeciwnikowi. Liczymy, że nadejdzie przełamanie i będziemy mogli cieszyć się z pierwszej wygranej. Okazja już w poniedziałek 30 kwietnia, na boisku w Wołuczy Orlęta zagrają z tamtejszym GLKS-em.

 

Related Articles
Bardzo ważne punkty!

Po wysokiej porażce z Jutrzenką Drzewce i wymęczonym remisie z GLKS Wołucza. Orlęta udały się do Niedźwiady, gdzie  swoje mecze rozgrywa Zryw Wygoda.  

Wygrana ze Zrywem w końcówce!

Orlęta nie miały zbyt wielu okazji do rozgrywania meczów ze Zrywem Wygoda. Rozegraliśmy do tej pory zaledwie 7 spotkań w tym 2 pucharowe. Mecze wyglądały różnie, ale żadnego z nich Orlęta nie...

Aktualna Tabela

1. Olimpia Chąśno 26 58
2. Orlęta Cielądz 26 54
3. GLKS Wołucza 26 54
4. Widok Skierniewice 26 38
5. Victoria Bielawy 26 37
6. Orzeł Nieborów 26 37
7. Jutrzenka Drzewce 26 35
8. Zryw Wygoda 26 31
9. Juvenia Wysokienice 26 30
10. Pogoń Bełchów 26 30
11. Vagat Domaniewice 26 30
12. Olympic Słupia 26 29
13. Pogoń Godzianów 26 27
14. Dar Placencja 26 22

Historia Klubu

 

Ludowy Zespół Sportowy w Cielądzu został założony z inicjatywy Stefana Paterki i ówczesnego komendanta posterunku policji w Cielądzu, Jana Sobczyka. W początkowym okresie istnienia klubu wiodącą dyscyplina była lekkoatletyka, szczególnie biegi przełajowe, oraz strzelectwo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry zespołowe, ale w zupełnie innej formie niż dziś znane. Sekcja piłkarska nie była zgłoszona do żadnych rozgrywek ligowych, a zawody odbywały się jedynie w formie wewnętrznej rywalizacji.