A1: Porażka Orląt na rozpoczęcie rundy wiosennej!

2018.04.08 Orlęta Cielądz 1:2 Olympic Słupia

W weekend 8 kwietnia, juniorzy Orląt rozpoczęli sezon, który będzie składał się tylko z jednej rundy - wiosennej. W pierwszej kolejce Orlęta podejmowały na własnym boisku Olympic Słupię, drużynę składającą się głownie z rocznika 99-00. Podczas gdy zespół Orląt to piłkarze urodzenia w latach 01-03.

Z powodu kontuzji i urazów, w składzie Orląt zabrakło kilku zawodników. Skład na mecz z Olympicem Słupia prezentował się następująco: Bramkarz: Mateusz Sowik: Obrona: Bartek Śliwiński, Adrian Woźniak, Patryk Prokopczyk, Jakub Winczewski; Pomoc: Tomek Ambrozik, Bartek Krakowiak, Michał Żatkiewicz, Jakub Kostrzewa: Napastnicy: Maciek Kielan, Kacper Dewille.

Spotkanie w naszym wykonaniu od początku było rwane, mieliśmy momenty dobrej gry, przeplatane słabszymi. Niestety dla Orląt goście potrafili wykorzystać nadarzające się okazję, aby zakończyć mecz korzystnym dla siebie rezultatem. Już w 6’ napastnik Olympicu otwiera  wynik spotkania. Na odpowiedź Orląt czekaliśmy do 13’ kiedy to Michał Żatkiewicz, strzałem w okienko pokonał bramkarza ze Słupi. Wydawało się, że tego meczu nie możemy przegrać, jednak rzeczywistość nie okazała się tak łaskawa. W 43’ goście po błędzie obrony, zdobywają drugą bramkę i jak się okazuje, ostatnią tego dnia.

Druga połowa dużo lepsza w naszym wykonaniu, stworzyliśmy więcej okazji, niż w pierwszej odsłonie meczu, ale zawiodła skuteczność. Widoczny na boisku był brak Jakuba Durki i Szymona Szewczyka, zastępujący ich koledzy starali się i choć mecz był przegrany pokazali, że są ważną częścią drużyny. Z minuty na minutę osiągaliśmy przewagę, tworzyliśmy bardzo dobre sytuacje, ale zarówno Maciek Kielan, jak i Kacper Dewille nie potrafili tego dnia pokonać bramkarza gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Olympic Słupia